Pushtimi i Ukrainës, Rama shpërndan thënien e Papa Françeskut: Luftërat janë përherë një çmenduri

Pushtimi i Ukrainës, Rama shpërndan thënien e Papa Françeskut: Luftërat janë përherë një çmenduri

Kryeministri Edi Rama

Ukraina ka hyrë sot në ditën e katërt të pushtimit rus, ndërsa kryeministri Edi Rama ka reaguar duke shpërndarë një thënie të Papa Françeskut.

"Luftërat janë përherë një çmenduri: në luftë humbet gjithçka, në paqe fitohet gjithçka", shkruan Rama në Facebook.

Në Ukrainë vijojnë luftimet intensive në Kiev e po ashtu edhe në disa qytete të tjera.  Forcat ukrainase vazhdojnë të zmbrapsin përpjekjet ruse për të marrë kontrollin e kryeqytetit, për të ndëshkuar Rusinë, BE, SHBA dhe aleatët e tyre do të ndërpresin një numër bankash ruse nga sistemi kryesor ndërkombëtar i pagesave, Swift. Ata gjithashtu do të ngrijnë asetet e bankës qendrore të Rusisë.

/SI.E./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

 • Ragaj: 27/02/2022 15:56

  Edvinke, je ne lufte qe kur u bere Km. Ato grupet qe luftojne nen petkun tend partiak, cfare te duket, se po bejne paqe dhe po biejn dakord? A te duket valle vetja jo i cmendur o Edvin k*?

  Përgjigju
 • katunari: 27/02/2022 12:35

  Presidenti Ukraines comedian ( humorist ) Rama artist ????‍???? realiteti i hidhur i politikes globale. Kujtojne se putin ka durimin e lojes KORONA VIRUS.

  Përgjigju
 • Kafsha: 27/02/2022 12:26

  E po kur flisni ca e ca analfabet nga mendja nga zemra nga trashlleku

  Përgjigju
 • Arbërori: 27/02/2022 10:53

  Ky nuk deshi t’ia di gjenocidit shovenist serb mbi shqiptarët në Kosovë, për të u bashkuar me ta (vucic & c) e tani citon si ciceroni kur nuk ia fut më askush në botën demokratike…!!!

  Përgjigju
 • Xoni: 27/02/2022 09:24

  Gjalle qenka ky. Amin...

  Përgjigju
 • Adi: 27/02/2022 09:00

  Paska folë messiah..... ske gjë në kokë ti, duhet ta citosh një fetarë..... kokëtul

  Përgjigju
 • Sondazhi i ditës:

  Qeveria shtyn zbatimin e fashës 800 kWh për çmimin e energjisë, mendoni se është zgjidhja e duhur?×

Lajmi i fundit

FOTOLAJM/ Larg ‘kostumit’ të kryeministrit, Rama publikon foton nga pushimet në Vlorë

FOTOLAJM/ Larg ‘kostumit’ të kryeministrit, Rama publikon foton nga pushimet në Vlorë