Pushuesit kthehen nga plazhi, fluks automjetesh nga Shkëmbi i Kavajës deri në Maminas! Nuk ka bllokim në lëvizje

Foto ilustruese

Kthimi i pushuesve të fundjavës drejt kryeqytetit ka krijuar fluks në qarkullimin e mjeteve nga Shkëmbi i Kavajës deri në Maminas. Në këtë aks kryqëzohen edhe makinat që kthehen tek Gjiri i Lalëzit.

Por raportohet se nuk ka bllokime në lëvizjen e mjeteve. Automjetet lëvizin me shpejtësi 50-60 km në orë, që për policët e qarkullimit rrugor është një shpejtësi e kënaqshme.


Lajmi kryesor:

Largimi i pushuesve nga bregdeti, krijohen radhë të gjata automjetesh nga zona e Ranës së Hedhur në drejtim të Milotit! Fluks edhe në Durrës, nuk ka bllokim të lëvizjes së mjeteve


M.Q./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A është e mjaftueshme rritja vjetore e pensioneve prej 5 për qind ashtu siç premtohet në programin e Rama 3?×

Lajmi i fundit

John

Bashkimi Evropian: Kosova dhe Serbia të ndalin tensionet! Dialogu të shërbejë si platformë për zgjidhjen e konflikteve