Putin do të flasë sot në takimin me liderët e G20

Putin do të flasë sot në takimin me liderët e G20

Vladimir Putin

Presidenti rus, Vladimir Putin, do t’i adresohet mbledhjes së vendeve të G20 me një videomesazh, gjatë ditës së sotme (22 Nëntor).

Putin do të përdorë fjalimin për të paraqitur shqetësimin e Rusisë për një “situatë botërore thellësisht të paqëndrueshme”.

Kjo do të shënojë të parën ngjarje që nga nisja e pushtimit të Ukrainës që do të përfshijë Putinin dhe udhëheqësit perëndimorë, ndaj pritet me kuriozitet sesi liderët e SHBA-së, Britanisë së Madhe, Francës dhe Gjermanisë do të reagojnë përkundrejt fjalës së Putin.

Do të jetë kryeministri i Indisë, Narendra Modi, ai që do të kryesojë samitin virtual

S.S/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Shpërthimi fatal për babë e bir në Lushnje, a keni siguri në vendin tuaj të punës?×

Lajmi i fundit

Të padëgjuar dhe të përjashtuar: Konsultimet publike për ujësjellësin e Himarës

Të padëgjuar dhe të përjashtuar: Konsultimet publike për ujësjellësin e Himarës