Putin mbërrin në Argjentinë, autokolona e tij tërheq vëmendjen e mediave lokale (VIDEO)

Presidenti rus Vladimir Putin udhëtoi të premten drejt Argjentinës, për të marrë pjesë në takimin e përvitshëm të G20. Ajo që ka tërhequr vëmendjen e të gjithëve, në të vërtetë ka qenë autokolona e tij.

Dy limuzinat e blinduara "Aurus" u cilësuan pothuajse nga të gjitha mediat lokale si  "bunkerë mbi rrota". Ata prodhuar nga instituti NAMI i Rusisë; janë antiplumb dhe nuk dëmtohen nga eksplozivët. Po sipas mediave lokale, limuzinat janë prodhuar posaçërisht sipas kërkesave të vet Putinit.

Ky i fundit, pas përfundimit të samitit G20 në Buenos Aires, e komentoi automjetin me të cilin lëviz si një makinë vërtetë të mirë dhe të rehatshme. “Më pëlqen. Dhe nuk e them vetëm unë. Disa nga miqtë tanë arabë e pëlqejnë shumë dhe kanë thënë se duan ta blejnë këtë makinë për vete", u shpreh ai.

/b.ha./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Rama lë Vlorën pas 8 vitesh dhe zgjedh të jetë deputet i Durrësit, a ka bërë kryeministri zgjedhjen e duhur?

Komento


×

Lajmi i fundit

John

Euro 2020/ Belgjika nuk di të tolerojë! Danimarka kualifikohet në frymën e fundit, shkatërron Rusinë! Në 1/8 edhe Zvicra