"Për 5 euro", zbulohet arsyeja pse Pjetër Ndrecaj vrau gruan dhe vajzën e tij të mitur

Pjetër Ndrecaj dhe e ndjera Valbona Ndrecaj

Një ngjarje e rëndë ka tronditur mbrëmë Kosovën teksa në qytetin e Gjakovës një kryefamiljar vrau gruan dhe vajzën  e tij të mitur. Policia lokale raporton se Pjetër Ndrecaj, kishte shkuar në shtëpinë e ish-gruas Valbonës dhe pas një konflikti e kishte gjuajtur nënën e 6 fëmijëve dhe 9-vjeçaren me pistoletë.

Prokuroria sqaron se konflikti mes çiftit kishte nisur që në muajin maj, kur Pjetër Ndrecaj e kishte dhunuar barbarisht Valbonën duke e lënduar në kokë dhe në syrin e majtë. 40-vjeçarja e kishte denoncuar në polici dhe  deri në 11 qershor ai kishte qenë në paraburgim.

Gjithçka e ka zanafillën tek një zënkë e njërëit prej fëmijëve të çiftit Ndrecaj me fëmijën e vëllait të Ndrecajt. Valbona kishte rrëfyer më parë në polici se djali i saj kishte gjetur 5 euro në rrugë, ndërsa djali i kunatit kishte pretenduar se ishin të tijat gjë që kishte çuar në një konflikt në mes kunatave.

Burri të nesërmen i kishte dhënë djalit të vëllait paratë. 40-vjeçarja ishte ofenduar nga ky veprim dhe ishte zënë me burrin e saj, konflikt ky i cili më pas kishte çuar në sulmin fizik. Në dëshminë e saj Valbona Ndrecaj kishte përmendur se disa herë me radhë ishte rrahur nga burri, ndërsa ka treguar përpara autoriteteve se edhe ishte përdhunuar nga bashkëshorti.

Përpara krimit të rëndë Ndrecaj e ka kërcënuar disa herë më parë Valbonën deri sa mbrëmjen e djeshme i shkoi në shtëpi dhe e ekzekutoi atë dhe të bijën.

//Shqiptarja.com
 • Sondazhi i ditës:

  A jeni dakord me rekomandimin e Komitetit të Imunizimit për dozë të tretë vaksine për mbi 60 vjeçarët?

Komento

Komente

 • nadire: 09/08/2018 08:00

  Eshte vrases i lindur,...asgje tjeter.

  Përgjigju
 • Kafsha: 08/08/2018 19:32

  Bo bo bo bo.....vetëm në kohët e hershme biblike bëheshin këto gjëra, neandërtalizëm i gjallë.. 500 vjet pushtuesit na mbollën në shpirt prapambetjen e bajgërinë... Të vjen të vjellësh!

  Përgjigju


×

Lajmi i fundit

John

Dëshmitë e rralla në librin e autorit italian për ngjarjet e Luftës së Parë Botërore: Historia e Shqipërisë dhe roli i saj në vorbullën e luftës