Qafë Thana nën petkun e dëborës, nuk ka probleme në qarkullimin e mjeteve

Qafë Thana është përfshirë gjithashtu nga reshjet e dëborës. Uljet e temperaturave në zonë kanë sjellë 'flokët' e para të dëborës. Mjetet borëpastruese janë vënë në dispozicion në terren në mënyrë që të bëhet pastrimi dhe hedhja e kripës ne zonat e konsideruara si më problematike. Për drejtuesit e mjeteve apelohet të tregohen te kujdesshëm në lëvizje dhe të respektojnë sinjalistikën rrugore.


Lajmi kryesor:

Moti i keq 'mbërthen' Shqipërinë! Vjosa e Shkumbini dalin nga shtrati dhe shkaktojnë përmbytje! Ministria e Mbrojtjes: Ja qarqet më problematike


G.MO/Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Kush i fiton zgjedhjet e pjesshme vendore të 6 marsit?×

Lajmi i fundit

John

Zgjedhjet e 6 marsit, Kryesia e PS-së mblidhet sot në 17:30! Socialistët pritet të zyrtarizojnë kandidatët në 6 bashkitë! Emrat e lakuar