Qarkullonte me armë zjarri me vete, arrestohet 34-vjeçari në Tiranë, i sekuestrohet pistoleta dhe municion luftarak

Qarkullonte me armë zjarri me vete, arrestohet 34-vjeçari në Tiranë, i sekuestrohet pistoleta dhe municion luftarak

Pistoleta e sekuestruar

TIRANË- Një 34-vjeçar është arrestuar ditën e sotme pasi qarkullonte me armë zjarri me vete. Ai është vënë në pranga në rrugën e ‘Kavajës’ pas informacioneve të policisë se po lëvizte me armë zjarri.

Në pranga ka rënë Ivi Kola, të cilit i është sekuestruar një pistoletë, një krehër me municion luftarak si edhe dy thika.

Ndaj 34-vjeçarit rëndon akuza për veprat penale "Mbajtja pa leje dhe prodhimi i armëve, armëve shpërthyese dhe i municionit" dhe "Prodhimi, mbajtja, blerja apo shitja pa leje e armëve të ftohta".

Materialet procedurale i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Tiranë, për veprime të mëtejshme.

SI.E./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Mendoni se arrihet objektivi i qeverisë për pagë mesatare 900 euro?×

Lajmi i fundit

DASH e shpalli ‘Non Grata’ Berishën, 65% e shqiptarëve e mendojnë të drejtë vendimin amerikan

DASH e shpalli ‘Non Grata’ Berishën, 65% e shqiptarëve e mendojnë të drejtë vendimin amerikan