Qëlloi me armë zjarri në ajër dhe kërcënoi gruan me familjarët e saj, parandalohet krimi në familje dhe arrestohet 41-vjeçari në Krujë

Qëlloi me armë zjarri në ajër dhe kërcënoi gruan me familjarët e saj, parandalohet krimi në familje dhe arrestohet 41-vjeçari në Krujë

Arma e zjarrit

Një krim në familje është parandaluar nga ndërhyrja e policisë, pasi një 41-vjeçar, në gjendje të dehur ka kërcënuar me armë zjarri bashkëshorten dhe familjarët e saj.

Gjithçka u zhvillua në fshatin Bruz Zall, kur Arben Hoxha edhe përse i pajisur me urdhër mbrojtje, ka shkuar në shtëpinë e vjehrrit, aty ku ndodhej bashkëshortja e tij dhe ka rrezikuar jetën e saj dhe të familjarëve që ndodheshin aty duke qëlluar me armën e zjarrit në ajër dhe drejtime të tjera.  

Policia në cilësinë e provës materiale policia ka sekuestruar 1 armë zjarri pistoletë, 1 krëhër dhe 4 fishekë.

Materialet i kaluan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Krujë për veprat penale "Kanosje serioze për jetën", "Armëmbajtje pa leje" dhe "Dhunë në familje".

 

J.GJ./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    PS pritet të rikandidojë shumicën e kryebashkiakëve aktualë, si mendoni?×

Lajmi i fundit

Shokët e skuadrës që u bënë armiq! Njëri i burgosur në kampet e përqëndrimit, tjetri komandant

Shokët e skuadrës që u bënë armiq! Njëri i burgosur në kampet e përqëndrimit, tjetri komandant