Qëlloi me armë zjarri në ajër, në gjendje të dehur, arrestohet  62 vjeçari në Tiranë

Foto ilustruese

Një 62 vjeçar ka qëlluar me armë zjarri në ajër gjatë ditës së sotme në gjendje të dehur në Tiranë por është identifikuar dhe kapur në kohë rekord.

Bëhet fjalë për Ded Prendin, të cilit i është sekuestruar arma e zjarrit tip automatike, të cilën e posedonte pa leje.

Shërbimet e Komisariatit të Policisë Nr. 4, pas një telefonate të marrë nga qytetarët në Sallën Operative se në rrugën "Hysen Kaleshi", tek Bregu i Lumit, një shtetas po qëllonte me armë zjarri në ajër, menjeherë kanë shkuar në adresën e dhënë.

Njoftimi i policisë:

Qëlloi me armë zjarri në ajër, në gjendje të dehur, identifikohet në kohë rekord dhe vihet në pranga autori i dyshuar i ngjarjes së ndodhur paraditen e sotme.

Sekuestrohet arma e zjarrit tip automatike, të cilën e posedonte pa leje.

Shërbimet e Komisariatit të Policisë Nr. 4, pas një telefonate të marrë nga qytetarët në Sallën Operative se në rrugën "Hysen Kaleshi", tek Bregu i Lumit, një shtetas po qëllonte me armë zjarri në ajër, menjeherë kanë shkuar në adresën e dhënë.

Falë veprimeve të shpejta dhe profesionale u bë i mundur identifikimi dhe vënia në pranga e shtetasit D. P., 62 vjeç, banues në Tiranë, i cili dyshohet se në gjendje të dehur ka qëlluar me armë zjarri në ajër.

Në cilësinë e provës materiale u sekuestrua arma e zjarrit automatike, me të cilën ky shtetas ka qëlluar në ajër.

Materialet në ngarkim të tij i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Tiranë, për veprat penale "Armëmbajtja pa leje" dhe “Prishja e rendit dhe qetësisë publike".

  • Sondazhi i ditës:

    A mund ta bëjë SPAK vettingun e politikanëve?

Komento


×

Lajmi i fundit

John

Erdogan në gjendje jo të mirë, presidenti turk përgjumet gjatë konferencës për shtyp