Qëlluan me armë zjarri ndaj 36 vjeçarit në Selenicë, arrestohet 33 vjeçari, në kërkim bashkëpunëtori i tij! Të dy të dënuar më parë (EMRAT)

Qëlluan me armë zjarri ndaj 36 vjeçarit në Selenicë, arrestohet 33 vjeçari, në kërkim bashkëpunëtori i tij! Të dy të dënuar më parë (EMRAT)

Foto ilustruese

Një ngjarje kriminale është parandaluar në Selenicë të Vlorës ku dy persona kanë qëlluar me armë zjarri ndaj një 36 vjeçari pasi janë konfliktuar me këtë të fundit.

Në pranga ka rënë Endri Beqiraj, 33 vjeç ndërsa është shpallur në kërkim Julo Rrokaj. Të dy këta persona kishin precedentë të mëparshëm kriminalë në fushën e krimeve kundër personit.

Endri Beqiraj dhe Julo Rrokaj pasi u konfliktuan me 36 vjeçarin, Gëzim Lekaj, e kanë qëluar këtë të funditm e armë zjarri por fatmirësisht ky i fundit ka arritur të fshihet dhe t’u shpëtojë të shtënave.

Mësohet se këta dy persona i kanë kërkuar 36 vjeçarit që punonte si çoban një shumë parash, të cilat ky i fundit nuk ua ka dhënë. Për pasojë konflikti është përshkallëzuar deri në pikën ku është qëlluar me armë ndaj tij. 

 

B.V/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    A duhet ti jepet Bashës një shans tjetër për të drejtuar PD-në?×

Lajmi i fundit

Me 30 minuta vonesë, nis takimi i Kurtit me ndërmjetësit Escobar dhe Lajçak

Me 30 minuta vonesë, nis takimi i Kurtit me ndërmjetësit Escobar dhe Lajçak