Qeni i stanit drejton tufën e deleve, turisti gjerman çuditet dhe poston videon nga Gjirokastra (VIDEO)

Foto e tufës së deleve nga turisti gjerman

Një turist gjerman është çuditur gjatë një udhëtimi në Malin e Gjerë në Gjirokastër, kur pa një qen të bardhë stani, i cili u  jepte udhëzime tufës së deleve pasi kjo e fundit kishte bllokuar rrugën e makinave.

Qeni i stanit me gëzof të bardhë, u shfaq i përzier me tufën e deleve që po bllokonin trafikun e makinave teksa po ecnin përgjatë një rruge.

Turisti gjerman i kishte filmuar këto pamje në Malin e Gjerë në Gjirokastër, pamje të cilat u bënë më pas virale në internet.

Turisti Matthias Goedeking janë në një turn ë vendet ballkanike, ku bashkë me  shokët e tij të udhëtimit panë një tufë delesh në rrugë dhe bariun e tyre.

Ndërsa ata ngadalësuan për të mos goditur delet, turisti gjerman nxori telefonin e tij dhe filmoi skenën e deleve të bardhë nga makina.

Mes tringëllimave të deles udhëheqëse, në video turistët dëgjohen duke thënë se ku është qeni pasi ishte bërë i padukshëm mes deleve të tjera të bardha.

E.D./Shqiptarja.com
 • Sondazhi i ditës:

  Aksidentet përgjakin rrugët, 73 ngjarje me 15 viktima në 13 ditë. A ka ardhur koha e hartimit të një strategjie nga specialistët për reduktimin e numrit të aksidenteve?

Komento

Komente

 • Jona: 19/11/2019 22:28

  Po more erik ke te drejte ju shqiptaret doni ndonje idjot qe te ju prije se nuk prini dot vete. Mendoj qe mesa shof nga kjo vidjo qeni harmonizohet me ato krijesa qe jane me te buta se ai dhe as nuk ben kryetarin as drejtorin as shefin por i mbron ato n rast rreziku. Ndersa ju po nuk ju pelqen kjo juve ju pelqen t ju prijne hajdutet t ju prijne kryetaret dhe t ju q.. zagaret bravo per mendesine qe keni

  Përgjigju
 • Landi: 19/11/2019 21:31

  Shyqyr se paskan dal delet ne protesta e kan blloku rrugen se njerzit rrin kafeneve ktu

  Përgjigju
  • Tori: 19/11/2019 22:44

   Kto jan Delet e Rames,kane dal per qef,nuk jane te Lulit ta bllokojne Rrugen.

 • Erik: 19/11/2019 14:28

  U mundova te shihja kryevepren e qenit, por asgjekundi. Edhe ai shkonte ne rradhe si delet, nuk udhehiqte asgje.

  Përgjigju
 • Kafsha: 19/11/2019 09:36

  Sa i bukur o Zot. Krijese perfekte. Zotat u dhenshin mend njerëzve qe ti mbrojne keto krijesa të mrekullueshme!❤️

  Përgjigju
 • Shqipari rrac e ndyre: 18/11/2019 22:44

  Po ai manjaku Shqiptar qe i bie boris se makines si i lajthitur cfar ka ai apo nuk i pritet sa te shkoje ne te semes?! RRAC E NDYRE

  Përgjigju
  • Agjenti: 19/11/2019 08:24

   Shqiptar hesapi mo×

Lajmi i fundit

John

Hidhen me këmbë e me duar, kërcimi epik i dy mjekeve kur shërohet pacienti i fundit me COVID