Qeveria ende s’ka dhënë konfirmimin, por FSHF cakton oraret! Për supersfidën Partizani-Skënderbeu ka dyshime për stadiumin

Futbolli shqiptar është në pritje të dritës jeshile për lejimin e rifillimit të futbollit nga qeveria, por ndërkohë sektori i garave në FSHF ka bërë të ditura oraret e ndeshjeve të javës së 27, e cila është edhe java e parë pas ndërprerjes për shkak të koronavirusit, që korrespondon me 3 qershorin, një datë e dakordësuar mes FSHF-së dhe klubeve të Superligës.

Kjo javë do të luhet e gjitha më 3 qershor, por në dy fasha orare, 17:30 dhe 20:00.

Në fashën e parë të orarit, në 17:30, do të luhet katër nga pesë ndeshjet: 1-Kukësi-Luftëtari, 2-Laçi-Teuta, 3-Bylis-Tirana dhe 4-Flamurtari Vllaznia. Ndërkohë në orën 20:00 është caktuar të luhet supersfida mes Partizanit dhe Skënderbeut, edhe pse nuk dihet se në cilin stadium, ‘Air Albania’ apo ‘Selman Stërmasi’.

Ne.k./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A duhet të ketë ndryshime në qeveri?

Komento


×

Lajmi i fundit

John

Gruaja nuk ushqehet prej 6 muajsh, telefonata në polici: Është e Jehovait/ Ndërhyrja e efektivëve në banesë (VIDEO)