Qofte me narden nga zonja Albana

Qofte me narden

Përbërësit:

500 gr mish i grirë

1 qepë

1 vezë

1 lgj nenexhik

1 lgj oriz

1 lgj vaj ulliri

1 lgj salcë domate

1 lgj narden

500 ml buljon

1 lgj gjalpë

Miell

Kripë, piper i zi

Vaj për skuqje

Përgatitja:

Marrim një enë ku shtojmë mishin e grirë, qepën, vezën, nenexhikun, orizin, miellin dhe vajin. I përziejmë mirë dhe i mbulojmë me një membranë kuzhine.

Në një tigan me vaj të nxehtë skuqim qoftet të cilat i kemi spërkatur me pak miell. Pasi i skuqim kullojmë vajin e tepërt dhe kaurdisim 1 lugë miell. Më pas shtojmë buljonin së bashku me nardenin dhe e lemë të marrë valë. Shtojmë qoftet dhe i lëmë në lëng për 10 minuta. Këtë masë e kalojmë në furrë për 10 minuta të tjera në temperaturën 220 gradë Celsius.

MC/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Tjetër JO për negociatat nga BE, mendoni se Rama ka të drejtë me gjuhën e ashpër ndaj liderëve të Brukselit?×

Lajmi i fundit

John

Përse Shqipëria nuk po ndahet nga Maqedonia e Veriut?