Qofte me patate dhe perime nga zonja Albana

Qofte me patate dhe perime

Përbërësit:

 • 500 gr patate
 • 4-5 qepë të njoma
 • 1 spec jeshil
 • 2 karrota
 • 200 gr proshutë
 • 1/2 lugë soja
 • Niseshte
 • Kripë, piper
 • Vaj për skuqje

Përgatitja:

Ziejmë patatet, pastrojmë lëkurën dhe I shtypim, shtojmë qepët e njoma të grria hollë, specin jeshil, karrotat, proshtën, të gjitha këto të prera hollë. Shtojmë të gjithë përbërësit e tjerë, krijojmë topthat e qofeve, dhe I skuqim në vaj vegjetal.

MC/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

 • Sondazhi i ditës:

  A duhet të ketë një Paketë të dytë të Rezistencës Sociale?×

Lajmi i fundit

John

Zelensky: Kemi nevojë për një garanci sigurie edhe nëse jemi jashtë NATO-s