Qofte me thjerrëza nga zonja Albana

Qofte me thjerrëza

Përbërësit:

 • 400 gr thjerrëza
 • 4 lgj galetë
 • 1 qepë
 • Bimë aromatike
 • Vaj ulliri
 • Kripë, piper i zi, piper i kuq
 • Për salcën shoqëruese:
 • 4 lgj kos
 • 1 lgj majonezë
 • Disa pika lëng limoni
 • Bishta qepësh
 • Spec i kuq pluhur

Përgatitja:

Ziejmë thjerrëzat në ujë me kripë, i kullojmë, i kalojmë në blender, shtojmë qepën e grirë, shtojmë bimët aromatike, galetën,  kripën, piperin dhe pak vaj ulliri. Të gjitha këto i kalojmë dhe i bëjmë brumë, formojmë qoftet. I marrim dhe i skuqim me pak vaj. Në një tas shtojmë kosin, majonezën, bishtat e qepëve, specin e kuq pluhur dhe pak lëng limoni, i përziejmë dhe i vendosim në frigorifer që masa të bëhet më kompakte, është shoqëruese shumë e mirë e qofteve.

MC//Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

 • Sondazhi i ditës:

  Tjetër JO për negociatat nga BE, mendoni se Rama ka të drejtë me gjuhën e ashpër ndaj liderëve të Brukselit?×

Lajmi i fundit

John

Trafik i rënduar në Shëngjin, prej 2 orësh bllokohet qarkullimi! Rrugët e ngushta nuk përballojnë fluksin e automjeteve me pushues (VIDEO)