Qofte pa mish me bukë bajate dhe erëza nga zonja Albana

Qofte pa mish me bukë bajate dhe erëza

Përbërësit:

 • 7-8 feta bukë
 • 1 vezë
 • 1 qepë
 • 2 thelpinj hudhër
 • 1 spec i kuq
 • Bishta spinaqi
 • Djathë kaçkavall
 • Galetë
 • Koncentrat
 • Fara speci djegës
 • Piper i kuq i ëmbël
 • Majdanoz, nenexhik
 • Kripë, piper i zi, rigon

Salca shoqëruese:

 • 2 lgj majonezë
 • 1 lgj mustardë
 • 1 lgj mjaltë
 • Lëng limoni

Përgatitja:

Vendosim në një tas të gjithë përbërësit e qofteve. E punojmë mirë brumin dhe e lemë në frigorifer të pushojë për rreth 30 minuta. Më pas realizojmë qofte rrumbullake të cilat i skuqim në vaj të nxehtë. Ndërkohë përgatisim një salcë me majonezë, mustardë, mjaltë, lëng limoni, kripë dhe piper. 

MC/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

 • Sondazhi i ditës:

  Bandat survejojnë Policinë, a është ky triumf i krimit ndaj shtetit?×

Lajmi i fundit

Dosja ‘McGonigal’, Berisha: Burime më thonë se Guvernatorja Kim i tha Ramës që të të heshte dhe të mohonte miqësinë me ish agjentin e FBI

Dosja ‘McGonigal’, Berisha: Burime më thonë se Guvernatorja Kim i tha Ramës që të të heshte dhe të mohonte miqësinë me ish agjentin e FBI