POP 5

Lajmet më të lexuara të 5 minutave të fundit

Qytetarët i përgjigjen thirrjes së Veliajt për festat e Nëntorit, Tirana vishet me flamuj Kuq e Zi

Flamuri Kuq e Zi në Tiranë

Atmosfera festive për festat e Nëntorit ka nisur që të ndihet në kryeqytet. Apelit të kreut të Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj për vendosjen e flamunjve në banesat apo dhe në hapësirat publike i janë përgjigjur me qindra familje në Tiranë. 

Thuajse çdo pallat apo shtëpi private ka filluar që të vishet me ngjyrat kombëtare dhe është vendosur edhe simboli ynë kombëtar, flamuri kuq e zi.

Festa e madhe e Pavarësisë pritet që ta kthejë për të dytin vit radhazi sheshin “Skënderbej” në një pikëtakimi për të gjithë ata që ndihen patriotë, atdhedashës, e që e duan dhe e nderojnë tokën tone.

Sikurse është bërë tashmë traditë, me rastin e festive kombëtare Tirana mbledh qytetarë nga të gjitha qytetet e vendit si dhe nga Kosova, Maqedonia dhe Mali i Zi.

Festimet do të kulmojnë me Natën e Bardhë, e cila rezervon një larmishmëri aktivitetesh në Tiranë. Ekspozita, opera, filma, koncerte deri në orët e para të mëngjesit si dhe një superkoncert me të ftuar special.

Ora 18:44
Qytetarët i përgjigjen thirrjes së Veliajt, Tirana vishet me flamuj Kuq e Zi
1 / 20
2 / 20
3 / 20
4 / 20
5 / 20
6 / 20
7 / 20
8 / 20
9 / 20
10 / 20
11 / 20
12 / 20
13 / 20
14 / 20
15 / 20
16 / 20
17 / 20
18 / 20
19 / 20
20 / 20
ke.mu./al.sp./Shqiptarja.com
Komento