POP 5

Lajmet më të lexuara të 5 minutave të fundit

Qytetarët vlonjatë 'spiunojnë' të riun e rrezikshëm, policia e ndjek me vrap në lokal (VIDEO e arrestimit)

Raportimi në polici i qytetarëve se një djalë i ri lëvizte me armë zjarri në zonën e Ujit të Ftohtë në Vlorë, vuri në pranga 29-vjeçarin që edhe më herët në vitin 2012, ishte arrestuar për armëmbajtje pa leje.

E.H u konstatua nga policia pranë një lokali në Ujin e Ftohtë në Vlorë, në fund të shëtitores "Lungomare", ku sapo ka parë prezencën e forcave blu ai ka tentuar të largohet.

Në një video të shpërndarë nga policia nga kamerat e sigurisë së lokalit, shihet se makina e uniformave blu parkon në lokal, më tej shihet teksa i riu del me vrap nga lokali. Aty i vihet në ndjekje policia që e arreston shumë shpejt. Në një njoftim të Policisë së Vlorës për ngjarjen, thuhet se 29-vjeçari në tentativë për tu larguar e ka hedhur armën në tokë. Policia sekuestroi pistoletën CZ-P09 dhe 16 fishekë.

Djali do të hetohet nga prokuroria e Vlorës për veprat penale "Prodhimi dhe mbajtja pa leje e armëve luftarake dhe e municionit" dhe "Mosbindja ndar urdhrit të punonjësit të policisë së rendit publik".

"Policia e Vlorës falënderon qytetarët për besimin dhe bashkëpunimin dhe fton cilindo për të denoncuar çdo paligjshmëri duke ju garantuar anonimat të sigurt dhe reagim të menjëhershëm e të paanshëm", thotë Policia në njoftimin e saj zyrtar.

Pistoleta që ju sekuestrua 29 -vjeçarit

G.M./b.ha./Shqiptarja.com
Komento

Komente

 • erti: 17/04/2019 00:26

  bravo policia

  Përgjigju
 • saiqir tahiri: 16/04/2019 16:45

  shume jane shtuar keto armet moderne ne qarkullim.ka shteti ndonje ide nga vijne apo fajin e ka saliu?

  Përgjigju
  • Satkaqir tahiri: 17/04/2019 12:44

   Mami fredi ka loz shum me vloren

 • Fredi: 16/04/2019 11:36

  Vlorë dhe vetëm Vlorë!

  Përgjigju
  • Fredi: 16/04/2019 15:25

   O Vlore, e kam t vjetër 80 vjec po ti qe e ke te re sille se ja këndojmë mirë! Ashtu xhuxhe topolake sic jan vlonjatet lape!

  • Vlore: 16/04/2019 14:49

   Mami fredit vetem mamin e fredit nuk du tjeter !