Rakacolli: 8 fëmijë janë të shtruar në spital me COVID, nuk janë në gjendje të rëndë

8 fëmije janë të shtruar në spital si pasojë e infektimit me virusin COVID. Lajmin e bëri me dije zv.ministrja e Shëndetësisë, Mira Rakacolli, e cila theksoi po ashtu se fëmijët nuk janë në gjendje të rëndë.

‘Ka një shtim të numrit të rasteve të fëmijëve, por fëmijët nuk janë rëndë. Janë vetëm 8 fëmije në spital dhe nuk janë në gjendje të rëndë, kanë një klinikë më të lehtë sesa dimrin e kaluar. Nuk vihen re komplikacione.’- tha Rakacolli.


Lajmi kryesor:

Komiteti ashpërson masat anti-COVID! Vaksinë me detyrim për stafet mjekësore, arsimtarët e studentët! Nga 1 shtatori ora policore në 23:00! Nga 6 shtatori, 3 kushte kush hyn në Shqipëri


M.Q./r.k./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Hetime për korrupsion dhe pastrim parash për Gërdecin, do bëhet drejtësi?×

Lajmi i fundit

Kiara i flet Keisit për Luizin: Eshtë shumë i dashur, ka nxjerrë një  version të mirë timin

Kiara i flet Keisit për Luizin: Eshtë shumë i dashur, ka nxjerrë një version të mirë timin