Gjoni: Nuk votoj marrëveshjen e 5 qershorit por hapjen e listave

Pas mbledhjes, deputeti Ralf Gjoni tha se nuk voton marrëveshjen e 5 qershorit por hapjen e listave. Ai thekson se votimi është individual dhe jo në grup.

"Votimi është individual. Ka pasur një dakordësi me mazhorancën për hapjen e listave që kërkon ndryshime kushtetuese. Vota për marrëveshjen në parlament do të jetë unanaime, unë votoj hapjen e listave. Kam qenë kundër 5 qershorit. Nuk kam ndryshuar. Nuk votoj marrëveshjen e 5 qershorit por hapjen e listave", tha Gjoni.


Lajmi kryesor:

Firmoset live marrëveshja mes PS e opozitës parlamentare! Më 23 korrik votohet '5 qershori', më 30 korrik hapja e listave! Rama-Bashës: Mos bëj gabimet e të shkuarës, hajde në tryezë


/r.k./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A ju duket i drejtë vendimi i Kosovës për reciprocitet të targave me Serbinë?×

Lajmi i fundit

John

Përballen me një stuhi dëbore dhe temperatura -20 gradë humbin jetën pesë alpinistë rusë