Rama batuta me Ballën: Taulanti ka dashur që të bëhet anëtarë partie që i vogël, unë dhe Kushi jo!

Kryeministri Edi Rama e mbylli fjalën e tij me një batutë për sekretarin e Përgjithshëm të PS-së, Taulant Bashlla. teksa i ftoi të gjithë të bëheshin pjesë e PS-së, Rama tha se as ai vetë nuk e kishte menduar kurrë që do të ishte anëtarë i një partie, njëjtë edhe për ministren Evis Kushi, por jo për Taulant Ballën.

Ftesa jonë është e hapur për të gjithë, nuk themi vetëm anëtarët mund të kandidojnë dhe të shprehin interesin, gjithkush mundet. Edhe demokratë në zemër, mendje demokratë që mund të kenë qenë me PD për vite të tëra dhe kanë arsye që ta shohin veten pranë nesh, janë të mirëpritur. Unë se kam menduar kurrë që do bëhesha anëtar partie, Evisi gjithashtu, s’po them për Taulantin se ai ka dashur që i vogël të jenë anëtar partie", tha Rama. 


Lajmi kryesor:

Nga inceneratori i Elbasanit, Rama: Sa herë merr PD 'çelësat e shtëpisë' e bën rrëmujë, PS vendos rregulli! Basha bosh, Meta s'po lë të vdekurit rehat, jo më të gjallët


B.K./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    BE heq kufizimet dhe pak raste ditore, a mendoni se mbaroi pandemia në Shqipëri?×

Lajmi i fundit

John

Frrok Çupi në Repolitix: Berisha 'tirani' i fundit në Ballkan, pas Millosheviç dhe Izetbekoviç, prandaj është e vëmendshme Amerika