Rama: Do e votojmë Kodin Zgjedhor! As Meta nuk mund ta vendosë në diskutim Parlamentin (VIDEO)

Pas përfundimit të mbledhjes me shtabin elektoral, kryeministri Rama foli për kthimin e Kodit Zgjedhor për votim në Parlament nga Presidenti Meta. Ai u shpreh se ajo do të votohet sërish dhe se askush nuk mund ta vendos në diskutim parlamentin, as Presidenti Ilir Meta.

"Do të votojmë sa më shpejt kur të caktohet seanca e takimit. Pa asnjë ndryshim pikë dhe presje doi votojmë kodin siç u votua nga Parlamenti. Askush nuk mund të vendosë në diskutim vendimin e Parlamentit, as Ilir Meta" - tha Rama.


Lajmi kryesor:

Rama pas mbledhjes me shtabin: Do votojmë Kodin, pa asnjë ndryshim! Askush nuk vë në diskutim parlamentin, aq më pak Ilir Meta (VIDEO)


E.M./b.ha./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Në zgjedhjet e 25 prillit PD dhe LSI duhet të garojnë bashkë apo të ndara?×

Lajmi i fundit

John

Rama u premton banorëve në Kombinat: Do merrni aq truall sa keni! Në Farkë, kryetari i PD thotë kishin një shtëpi 4 kurora, tani kanë katër