Rama: Do t’i dixhitalizojmë doktoraturat, kështu zbulohet edhe plagjatura

Rama: Do t’i dixhitalizojmë doktoraturat, kështu zbulohet edhe plagjatura

Edi Rama, kryeministër

Teksa po fliste lidhur me përmirësimet që janë bërë në universitet gjatë 5 viteve të qeverisjes së tij, kryeministri Edi Rama nuk la pa përmenduar edhe çështja e doktoraturave. Rama tha se të gjitha doktoraturat do të dixhitalizoheshin në mënyrë që të zbuloheshin plagjiaturat.

“Kush nuk i plotëson kushtet do të hiqet. Tani titujt i jep universiteti dhe jo këshilltari i Saliut. Pavarësisht se ata i kanë bërë atë mbi të,” -tha Rama.


Lajmi kryesor:

Tenderi te 'Unaza e Re', flet për herë të parë Rama: Do kërkojmë dëmshpërblim për prishje imazhi


  • Sondazhi i ditës:

    Kërcënimet nga krimi, a duhet forcuar mbrojtja e prokurorëve e gjyqtarëve?×

Lajmi i fundit

Ulja e çmimit të ‘Internet Roaming’ mes Evropës dhe Ballkanit Perëndimor, Rama: Hyri në fuqi më 1 tetor, e konkretizuam në samitin historik të dhjetorit në Tiranë

Ulja e çmimit të ‘Internet Roaming’ mes Evropës dhe Ballkanit Perëndimor, Rama: Hyri në fuqi më 1 tetor, e konkretizuam në samitin historik të dhjetorit në Tiranë