Rama: Do t’i dixhitalizojmë doktoraturat, kështu zbulohet edhe plagjatura

Edi Rama, kryeministër

Teksa po fliste lidhur me përmirësimet që janë bërë në universitet gjatë 5 viteve të qeverisjes së tij, kryeministri Edi Rama nuk la pa përmenduar edhe çështja e doktoraturave. Rama tha se të gjitha doktoraturat do të dixhitalizoheshin në mënyrë që të zbuloheshin plagjiaturat.

“Kush nuk i plotëson kushtet do të hiqet. Tani titujt i jep universiteti dhe jo këshilltari i Saliut. Pavarësisht se ata i kanë bërë atë mbi të,” -tha Rama.


Lajmi kryesor:

Tenderi te 'Unaza e Re', flet për herë të parë Rama: Do kërkojmë dëmshpërblim për prishje imazhi


  • Sondazhi i ditës:

    Nisja e vitit të ri shkollor të hënën, a jeni dakord me mësimin me turne dhe orët e shkurtuara për nxënësit?×

Lajmi i fundit

John

Tentoi që të fikte zjarrin në tokën e tij në Kavajë, humb jetën 59-vjeçari! U asfiksua nga tymi