Rama drekë me 'oligarkët e punës në bujqësisë': Unë këtë punë bëj, reklama për agroturizmin

TEPELENË- Kryeministri Edi Rama ka zhvilluar një drekë me ato që i quan " oligarkët e punës në bujqësisë", teksa nuk i ka kursyer edhe batutat.

" Unë këtë punë bëj, bëj reklama për argoturizmin, kjo është e ardhmja dhe nuk lodhem për të gjithë ata që kanë një mundësi, një rrënjë një fshat të investojnë kurismet e tyre aty se fitojnë më shumë se mund të fitojnë në emigracion", tha Rama.

Ai ka pasur batuta edhe me kryebashkiakun e Tepelenës, Tërmet Peçi.

Edi Rama: Të gjitha i prisja, por që t’i të më bëje gëzuar me ujë. Nuk e kuptoj. Se është normale në Gjirokastër.

Tërmet Peçi: Jemi në kohë të trazuara, duhet mendja e kthjellët.

Edi Rama: Shkurt muhabeti, nuk ke raki për të më bërë gëzuar. S'ka raki në Tepelenë... Bëj shaka. Kaloje dorë më dorë, jo te unë, kaloje tek gratë njëherë.

 

Rendit zhvillimet sipas orarit:
Ora 13:10
E 'ngacmoi' Rama për Damian Gjiknurin, Peçi: Unë kam lindur tërmet, ai do të bëjë tërmet

 

Kryeministri Edi Rama ka ngacmuar kryebashkiakun e Tepelenës, Tërmet Peçi.

Rama: Ti je nga Picari tamam. Nga aty vjen tërmeti. Ke garë të fortë me Damianin?

Peçi: Unë kam lindur tërmet, ai do të bëjë tërmet.

B.K./r.k./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    7 dite para zgjedhjeve, a ju janë ofruar para ose favore në këmbim të votës?

Komento


×

Lajmi i fundit

John

Xhaçka takim me të rinjtë e Kolonjës: Më 25 prill bëhuni aksionerë të së ardhmes tuaj