Rama fton demokratët nga Gjirokastra: Kaloni gardhin dhe votoni PS! Libohova ishte e djathtë, bastion i papastërtisë, sot pikë turistike

LIBOHOVË- Kryeministri Edi Rama ka marrë si shembur Bashkinë e Libovës për të treguar se si nga një bastion i djathtë, nën drejtimin e socialistëve, ka marrë një tjetër hov dhe është bërë një pikë turistike me të gjitha shërbimet e domosdoshme. Rama tha bëri krahasimin me Shkodrën duke thënë se ajo ka mbetur një bastion i djathtë, por kur përmendi fjalën bastion e përkufizoi si një vend ku “mbeturinat nuk pastrohen”, ku “mungojnë investimet”. Prandaj, ai bën thirrje qytetarëve që të votojnë për PS në 14 maj, që këto Bashki të tjera të mos i ngjasojnë Shkodrës.

“Libohova bastion i së djathtë ku paratë s’dihet, ku shkojnë ku plehrat rrinë mbi kazanë si në Shkodër sot e gjithë ditën për turpin e dheut.  Libohova na dha mundësinë që ne ta drejtojmë dhe ndryshimi është si nata me ditën

Ishte pikë e fshehur, sot ka akses të ri. Çfarë braktisje përbuzje pati për këtë qytet në vitet e qeverisjes së atyre që nuk duhet të kenë me asnjë shans, jo këtu po askund në Shqipëri. Meritojmë mbështetjen dhe besimin se kemi treguar që dimë tua gjejmë plagëve ilaçin dhe kemi durimin e madh për të këmbëngulur deri në shërbimin e tyre. Më vjen mirë që pas fushatë do mbeten 25 mijë e më shumë pemë të mbjella falë kontributit të PS. Shkodrën e kanë pasur 31 vjet në dorë falë një fanatizmi politik dhe sot Shkodra është më e papastra në botë, turp i botës, ku qeverisim ne s’ka më kazanë mbuluar nga plehrat me ditë të tëra”, tha Rama.

Rama tha se qytetarët do duhet të kapërcejnë bindjen politike dhe t’i japin votën atij që punon, e për kryeministrin Edi Rama, ky njëri është socialist, pasi askush tjetër nuk e bën këtë.

“Është koha e një kapërcimi të gardhit edhe për ata që janë mësuar të qëndrojnë në anë tjetër në emër të ndarjeve PD-PS, ne ata, nuk ka ne ata kur punojmë për të garantuar një qytet apo një fshat më të mirë për shqiptarët, për të pasur gjelbërim, çerdhe shkolla kopshte, që kemi treguar se dimë ti bëjmë si në Europë, shpesh herë si më të mirat në Europë me fondet publike”, tha Rama.

Në fund, shtoi se në qarkun Gjirokastrës nuk e diskutojnë fitoren.


Lajmi kryesor:

Rama: Nuk kërcënoj se qeveria nuk do të bashkëpunojë me kandidatët e ‘non grata-s'! Nuk e bëjmë dot se e kanë mendjen te sherri, jo projektet


B.K.//Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

 • Era: 29/04/2023 19:47

  Duket qarte kush punon per kete vend. Vetem fitore ne 14 maj

  Përgjigju
 • Sa mirë jetojmë: 29/04/2023 17:51

  Ja u mbështes mendimin shokëve e shoqeve komentues.

  Përgjigju
 • Soni: 29/04/2023 17:25

  Gjirokastra eshte bere nje vend shume i bukur

  Përgjigju
 • Beni: 29/04/2023 17:24

  Zhvillim shume te madh i keni dhene ketij vendi

  Përgjigju
 • Erjona: 29/04/2023 17:09

  Duket dukshem ndryshimi i gjirokastres dhe komplet shqiperise.

  Përgjigju
 • Rea: 29/04/2023 16:57

  E meritoni fitoren ne 14 maj se po beni nje pune shume te mire per kete vend

  Përgjigju
 • GONI: 29/04/2023 14:10

  tE UROJ FITORE O GJIGAND

  Përgjigju
 • Ela: 29/04/2023 13:56

  Cdo qytet eshte transformuar teresisht duke izhvilluar qytetet tona edhe me shume,vazhdoni me keto punet te mira

  Përgjigju
 • Joena: 29/04/2023 13:55

  Duket ndryshimi i Gjirokastres e jo vetem ,e keni te sigurt fitoren veprat e juaja te mira e kane treguar

  Përgjigju
 • Arbëri: 29/04/2023 13:53

  Fytyr shkjau shqipfolës, tradhtar gënjeshtarë i qelbur, PRO serborus manjak

  Përgjigju
 • oni: 29/04/2023 13:39

  Po te gjithe ps kane per te votuar sepse non graden se voton njeri

  Përgjigju
 • Ani: 29/04/2023 13:30

  Ftes e sinqert pasi nuk mund te jetosh gjithmon me te shkuaren

  Përgjigju
 • Soni: 29/04/2023 13:28

  nga nje vend qe mbulohej nga zhuli eshte bere ne atraksion turistik Libohova

  Përgjigju
 • Klea: 29/04/2023 13:27

  te gjithe qytetaret duhet te votojne PS ne 14 maj sepse vetem me kete parti ecet perpara

  Përgjigju
 • Eni: 29/04/2023 12:56

  Investime fantastike keni bere ne kete qytet

  Përgjigju
 • Nori: 29/04/2023 12:55

  Gjirokastra ka marre shume zhvillim

  Përgjigju
 • Vini: 29/04/2023 12:55

  Fitore patjeter dhe ne gjirokaster

  Përgjigju
 • Sondazhi i ditës:

  Shqipëria humb me Italinë, a ka shanse të kalojë grupin në Euro 2024?×

Lajmi i fundit

Gjirokastër/ Parcela e sapombjellë përfshihet nga flakët

Gjirokastër/ Parcela e sapombjellë përfshihet nga flakët