Rama hedh poshtë akuzat e Berishës: Yuri Kim ka blerë prona në Sarandë, por është një burrë ukrainas, jo ambasadorja amerikane

Rama hedh poshtë akuzat e Berishës: Yuri Kim ka blerë prona në Sarandë, por është një burrë ukrainas, jo ambasadorja amerikane

Edi Rama dhe Yuri Kim

Akuzave të Sali Berishës për ambasadoren amerikane Yuri Kim i është përgjigjur kreu i qeverisë, i cili thotë se ka mashtruar me opinionin publik. Sipas Ramës, akuzat ndaj ambasadores për blerje të pronave në Shqipëri nuk qëndrojnë.

Në një intervistë televizive sqaroi se është një person me emrin Yuri Kim ka blerë prona në Shqipëri, por ai është një burrë ukrainas.

“Është një Yuri Kim që ka blerë prona në Shqipëri, por nuk është ambasadorja amerikane. Është një shtetas ukrainas që quhet Yuri Kim, gruaja e tij quhet Marina Kim dhe ka blerë prona në Sarandë”, tha Rama.

Ky reagim i Ramës erdhi pas deklaratës së Sali Berishës që e quajti të korruptuar ambasadoren e SHBA. Madje i bëri thirrje  Departamentit të Shtetit, FBI dhe Kongresit të SHBA që të hetojnë aferat korruptive që supozon se ka ambasadorja Kim.

A.M./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

 • Yuri Nates: 12/05/2023 13:43

  Domethene, populli Shqipetar dergon miliona euro ndihme ,si dhe ushtar qe mund te japin edhe jeten ne "lufte ne Ukraine " , ne te njejten kohe businessmen nga Ukraine qe quhen "Yuri Kim" qe i bje te pasurohen me leket e shqiptareve vin dhe blejn toka ne Sarande.!!!!!!!! Hahaha

  Përgjigju
 • Arbëri: 12/05/2023 12:27

  Tjuskraft se është Rus o ta qisha at naniçk në var ky e ke o tradhtar

  Përgjigju
  • Edi25252: 12/05/2023 15:01

   O arbër , kam vënë re ,që ke një urrejtje për Edi Ramën . Edi Rama e bëri Shqipërinë , Europë . oarbër përse kaq mllef , mos je arbërie , ? Vetëm femrat kanë kaq urrejtje Ti kur ishe e re mos ke vallë ndonjë pishman ?

  • Italia si moter: 12/05/2023 13:09

   Ti hash nje mut te madh Edi Rames o analfabet meso te shkruash dhe te artikulosh fjalet o anti shqiptar

 • Sondazhi i ditës:

  Ndryshe nga biznesi i vogël profesionet e lira do të tatohen, si ju duket?×

Lajmi i fundit

Zjarri masiv në fabrikën e bojërave në Maminas, anulohet dasma në resortin ngjitur, evakuohen dasmorët

Zjarri masiv në fabrikën e bojërave në Maminas, anulohet dasma në resortin ngjitur, evakuohen dasmorët