Rama i jep 'leksione' nxënësit në Lushnje dhe bën kosh në fushën e basketbollit: Luaj se të ndihmon me reflekset

Kryeministri Edi Rama ndodhet në Lushnje në një shkollë qendër komunitare, e cila është rinovuar.

Në fushën e basketbollit të shkollës, Rama ka bërë një ndeshje të shkurtë me një nxënës ku dhe i ka dhënë leksione këtij të fundit si të bëjë një kosh. Ka qenë nxënssi ai që e ka provuar i pari të bëjë kosh por "dështuar". Më pas e ka provuar Rama i cili e ka hedhur topin menjëherë në rrjete.

Pas kësaj ai e ka ndihmuar edhe nxënësin që të shënojë kosh dhe në fund të bisedës i ka thënë që të luajë në mënyrë që të zhvillojë reflekset.

"Duhet të lozësh basketboll dhe së të ndihmon me reflekset e topit në ajër", tha Rama.

 


Lajmi kryesor:

Përfundon rindërtimi i rrugëve në Myzeqe, Rama: Lehtësohet lëvizja e njerëzve dhe e prodhimeve! Qytetarët: Na hoqe çizmet! Braçe me 2 maska për mbrojtje ndaj COVID (VIDEO)


Be.K./r.k./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Rihapet çështja Gërdeci, a mendoni se do të bëhet drejtësi për këtë tragjedi?×

Lajmi i fundit

John

Grabitje në Malësinë e Madhe, denoncimi i familjarëve: U futën në shtëpi e na thanë jemi policë, morën para dhe telefonat e ikën në këmbë