Rama iku në SHBA, LSI: Vendi nuk ka kryeministër, shqiptarë çohuni merrni në dorë fatet tuaja

Petrit Vasili u bën thirrje shqiptarëve që të ngrihen dhe të marrin në dorë fatet e tyre, pasi vendi është pa kryeministër. Edi Rama ndodhet në SHBA pasi po merr pjesë në Asamblenë e OKB-së, por ish-kreu i grupit të LSI-së thotë se kryeministri duhet të shpallte emergjencën dhe jo të largohej.

"Dje ne darke ne ora 22.30,pas nje "vizite",sa per te shplare gojen, prej rreth 20 oresh ne Shqiperi, Edi Rama braktis vendin. Edi Rama largohet ne kulmin e emergjences civile qe shkaktoi termeti 7.5 balle. Per shkak te nje katastrofe te tille jane me te shqetesuar per Shqiperine lideret europiane se sa Edi Rama vete.

Ne vend te shpallte Emergjencen civile dhe te qendronte ne krye te situates Edi Rama beri shoë lart.

Turp te tille Shqiperia nuk ka pare dhe nuk ka per te pare. Edi Rama iku,iku dhe la vendin ne balte ne momentin me te rende,e la Shqiperine ne duart e shtetit te shkaterruar dhe te paafte qe u ka lene shqiptareve ne kurriz.

Shqiptare merrni ne dore fatet tuaja pasi Shqiperia eshte pa kryeminister, pa qeveri, pa shtet,pa parlament ka thjesht dhe vetem nje bande grabitqaresh puthadoresh te krimit dhe karagjozesh televizive" shkruan ai.

 • Sondazhi i ditës:

  A mendoni se mësimi i kombinuar në klasë dhe online do të rezultojë efikas?

Komento

Komente

 • Qytetari: 23/09/2019 18:20

  Shteti ka qeveri dhe krye minister te votuar nga ne shqiptaret! Ne rastese ke bythe dil, qe ti nuk as byth as fytyre ta rrezosh qeverine,qeverine dota rrezojme me vota, dhe jo me kriminele dhe hajdute si ty dhe kriminele si Berisha, Basha o zagari i Likes.

  Përgjigju
 • Gjallesa: 23/09/2019 14:20

  "Gjallese", pa emer, pa rend, pa klase, mban emrin e "shpikesit" qe ju thafte po eshte gjall, quhet "Peç"

  Përgjigju
 • populli: 23/09/2019 12:39

  Keto dokrra te neveritshme qe ju shkruan Likja nga zyrat e shtetit,e ju ve ju te derdellisni populli i percmon me neveri,keni rene ne nivelin e Qim Pekes.

  Përgjigju
 • Ö tej: 23/09/2019 12:32

  LSI cohu merrni dhe ket temin

  Përgjigju
 • Sindi: 23/09/2019 11:22

  COHUNI O SHQIPTARE TE HEQIM RAMEN ,,DHE TE VENDOSIM LSI DHE ILIR METEN DHE MONIKA KRYEDHJEREN QE TE NA VJEDHIN SA ME PARE ,,;CFARE KUJTON TI MOR VASIL MOR KOKERRJEPUR SE KANE HARRUAR SHQIPTARET SE KUSH JENI JU,,ILIRI,,MONIKEN,,SALIUN,,DHE BASHEN,,,KENI VRARE 2500 VETA DHE KENI VJEDHUR 3 MILIARD EURO,,,POPULLI NUK HARRON KURRE......

  Përgjigju
 • ildiko lolo: 23/09/2019 11:07

  Nese botimi eshte i vertete prej Petrit Vasilit duhet ti vije turp per keto ligjerime pa pike sensi a thua qe petrit Vasili eshte i perjetshem dhe qendrimi i kryeministrit ne Shqiperi do frenoje fenomene natyrore te ketij lloji apo sikur ska ekip qeverises,sikter PETRIT vASILI shiko te pozicioosh veten ne dobi te shoqerise

  Përgjigju
 • www.youngtribune.com: 23/09/2019 10:59

  Petrit Vasili nje hajdut kur ishte minister I shendetesise me tenderat e hemodializes.

  Përgjigju
 • manush kaka myftiu: 23/09/2019 10:24

  O nipi pixg manush myftiut o petrit MUT vasili po si mor bul muti nuk rri dot pa lef 24 or vetëm lef o qeni zi.

  Përgjigju
 • Labi: 23/09/2019 10:13

  O i pacipe myteber i degjeneruar! Kam nje shqetesim lidhur me ty:-Pas mijera e mijera komentesh negative,fyerjesh e perbuzjesh qe merr perdite ti personalisht dhe banda juaj e vogel per me hinere te medha,si ka mundesi qe nuk e korigjon dot shenjestren dhe te flasesh e shkruash sic mund te veproje nje burre ne moshen tende jo te vogel dhe qe ve trurin ne levizje dhe jo bythen perpara se te shprehet? Shume here te kane shkruar e thene se ti ne fakt ke lindur gjysmak nga mendja dhe nuk mbush,por ti me te vertete nuk mbushke fare or teveqel.Me gjithe mend te genjen mendja ty se me keto qe shkruan do kete njeri me tru ne koke te veje pas llafit tend? Ja e the,e shkruajte qe populli te ngrihet te marri ne duart e tij me dhune e me revolucion pushtetin etj etj.Kush levizi nga karrigja e nuk vuri biuzen ne gaz me gaztorin e me demek opozites Tit Vasillaqken ? Kush nuk u revoltua me kete thirrje tenden dhe nuk shtroi pyetjen se deri kur prokuroria do e marre seriozisht dhe do te te therrase te japesh llogari per shume e shume komente e thirrje te tilla prej bastardi qe ben ti dhe ajo shushka qe te instrukton e qe te dy bashke si Baka me Zeken na e cpifni perdite ne Tv?

  Përgjigju
 • Tit shëmtira: 23/09/2019 10:06

  Do behem vet kryeminister!

  Përgjigju
 • Flamuri: 23/09/2019 09:45

  O petro robt

  Përgjigju
 • Pepito: 23/09/2019 09:45

  A nuk te vjen turp nga vetja qe del me kete deklart o palo burr si mund te besh politik me kete situat o njerez te babzitur per nje karrike.

  Përgjigju
 • Diku: 23/09/2019 09:39

  O Cile ty edhe Mones vetem zezaku i madh me bateri duracell ju ben derman.

  Përgjigju
  • Ehhh: 23/09/2019 10:33

   Dhe duracelli mbas ca kohesh do thoj aman se nuk ja dal dot

 • Blenard: 23/09/2019 09:37

  o bastard burr

  Përgjigju


×

Lajmi i fundit

John

U ekzekutua me breshëri plumbash në Vlorë, ky është momenti kur 27 vjeçari nxirret nga makina e tij