Rama: Këtë fundjavë mbërrijnë 90 mijë e 800 vaksina AstraZeneca

Kryeministri Edi Rama ka njoftuar se këtë fundjavë mbërrijnë 90 mijë e 800 vaksina AstraZeneca. Ai tha se me ardhjen e dozave të reja Shqiperia do të vijojë të qëndrojë në vendet e para në Europë për shpejtësinë e vaksinimit.

"Të shtunën dhe të dielën mbërrijnë 90 mijë e 800 vaksina AstraZeneca. Shqipëria do të vijojë të qëndrojë në vendet e para të klasifikimit europian për shpejtësinë e vaksinimit dhe ne do ta tejkalojmë objektivin e 500 mijë të vaksinuarve brenda majit

Kur ia dolëm me tërmetin e me pandeminë, si të mos ia dalim me rritjen e fuqishme ekonomike në vitet me diell që kemi përpara! Karakteri ynë u sprovua në dy tragjedi të mëdha dhe fuqia jonë e përbashkët do të vazhdojë të bëjë të mundura edhe arritjet më të vështira. Besim, durim, bashkim dhe punë ditë e natë", shkruan Rama.


Lajmi kryesor:

Vaksinimi masiv/Rama: Këtë fundjavë mbërrijnë 90 mijë e 800 vaksina AstraZeneca, sot kalojmë mbi 300 mijë vaksinime


I.K./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    BE heq kufizimet dhe pak raste ditore, a mendoni se mbaroi pandemia në Shqipëri?×

Lajmi i fundit

John

Frrok Çupi në Repolitix: Berisha 'tirani' i fundit në Ballkan, pas Millosheviç dhe Izetbekoviç, prandaj është e vëmendshme Amerika