Rama: Kjo opozitë mizerabël, më e keqja që nga 1991

Kundërshtarë konsideron vetëm vetëkënaqësinë, vetëbesimin e tepruar në këto zgjedhje të 25 prillit, pasi për kryeministrin Edi Rama, kjo është opozita më e keqe që nga 1991.

"Një opozitë më mizerabël në aspektin e programit, lidershipit, të lidhjes së njerëzit me realitetin se kjo e sotmja nuk e ka pasur Shqipëria që nga 1991, edhe atëherë kur ka qenë më brutale ka qenë shumë më e vërtetë, më e ndershme edhe në marrëzinë e vet. Sot është një opozitë e pandershme që nuk ka lidhje mes zërit, figurës, qëllimit dhe prapamendimit, ca thonë lëre që e thonë për të vënë duart në kokë, por është krejt tjetër nga ca është. Prandaj miqtë e mi me kurajo dhe me një ndjenjë jo vetëm dëshirë, por edhe kënaqësie, sfidojeni veten dhe ta që janë sot në këtë skuadër për të thënë fjalën tuaj. Do kemi qindra kandidatë, mbase mund të shkojnë me mijëra, ndoshta s'do jenë të gjithë kandidatë por do jenë një e mirë për PS për ripërtitjen", tha Rama.


Lajmi kryesor:

Nga inceneratori i Elbasanit, Rama: Sa herë merr PD 'çelësat e shtëpisë' e bën rrëmujë, PS vendos rregulli! Basha bosh, Meta s'po lë të vdekurit rehat, jo më të gjallët


B.K./r.k./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    BE heq kufizimet dhe pak raste ditore, a mendoni se mbaroi pandemia në Shqipëri?×

Lajmi i fundit

John

Frrok Çupi në Repolitix: Berisha 'tirani' i fundit në Ballkan, pas Millosheviç dhe Izetbekoviç, prandaj është e vëmendshme Amerika