Rama: Koha kur shqiptarët do kthehen më shumë se ç’ikin jashtë vendit

Rama: Koha kur shqiptarët do kthehen më shumë se ç’ikin jashtë vendit

1668617301_ramass.jpg

Kryeministri Edi Rama është shprehur i bindur se shqiptarët do të kthehen në atdhe dhe se nuk do jetë e largët kjo kohë.

“Koha kur shumica e shqiptarëve do vijnë më shumë se ikin nuk është e largët, koha ik atje se është fushë me lule ka ikur, nuk ka si vendi yt dhe ky vend të ofrojë një mundësi më shumë se çdo vend tjetër, do ende kohë, por situata ku jemi sot na mjafton që rruga është hapur dhe këtë rrugë e kemi hapur ne”, tha Rama.


Lajmi kryesor:

Rama drejt rikandidim të Ervin Demos në Berat: Ka bërë punë shumë të mira! Porti i Durrësit? Do ndryshojë pozicionin e vendit në Mesdhe


B.K./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A duhet që SHBA e jo më BE të ndërmjetësojë dialogun Kosovë-Serbi?×

Lajmi i fundit

Itali/ Shqiptarja ekzekutohet me plumb në kokë, në kërkim ish bashkëshorti! Videot e para nga vendi i krimit

Itali/ Shqiptarja ekzekutohet me plumb në kokë, në kërkim ish bashkëshorti! Videot e para nga vendi i krimit