'Rama ktheu vendin në qendër të trafiqeve botërore', Meta shigjeton dhe Bashën: Kopjon në mënyrë diletanteske programin me 5 prioritete

Në konferencën e sotme për mediat para mbledhjes së kryesisë së PL, kreu i kësaj force politike, Ilir Meta sulmoi kryeministrin Rama pas episodit të dytë të Report në Rai 3.

'Edi Rama me ndërgjegje të plotë ka frymëzuar kriminalizimin dhe kanabizimin me qëllim mbajtjen e pushtetit me çdo çmim sikurse e theksoi dje zv.kryeministri i tij për 3 vite, në Rai 3. Nuk është vetëm një zv.kryeministër që ka ngrënë dardha pas shpine, por baza e lulëzimit të Shqipërisë është kthimi i vendit në qendër të trafiqeve botërore.'

Meta sulmoi në deklaratën e tij edhe drejtorë policie të lidhur me krimin dhe trafikun e lëndëve narkotike.

'Emëron ministra të brendshëm të lidhur me drogën. E vendos policinë në shërbim të tyre. Janë dhjetëra drejtor policie të inkriminuar dhe kanabisi kultivohet me leje në repartet e ushtrisë. Rama mbështet narkotrafikantët me licensa ndërtimi. Ka takuar përfaqësues të klaneve më të mëdha të drogës duke i pajisur me licensa.'

Së fundmi Meta shigjetoi Bashën duke i etiketuar si diletantë në përpjekje për ti kopjuar 5 prioritetet.

'Edhe marrëveshje e dyshimtë me emigrantët me Italinë është denoncuar qartë me hije të errët korruptive. Në këtë situatë është detyra e PL të fuqizojë organizimin e saj në gjithë vendin. 5 prioritetet janë mbështetur nga të gjithë qytetarët. Ka dhe një përpjekje dilentante për ti kopjuar ato.'

G.K/E.H/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    A duhet Rama të pranojë një qeveri teknike siç pretendon Sali Berisha?×

Lajmi i fundit

I bëri thirrje Metës të përballet me SPAK si burrat, Blushi sulmon Dash Shehin: Pseudo-opozitar, keci i Ramës dhe Bashës që lufton për një mandat qyl

I bëri thirrje Metës të përballet me SPAK si burrat, Blushi sulmon Dash Shehin: Pseudo-opozitar, keci i Ramës dhe Bashës që lufton për një mandat qyl