Rama kujton rastin e Rovena Vodës: Një grua arrestohet për një arkë peshk dhe qepim gojën! Institucionet e drejtësisë të merren dhe me ata që kanë 13 pasuri të pajustifikuara

 

Kryeministri Edi Rama ka kujtuar rastin e ish zv.ministres së Brendshme, Rovena Voda, e cila u arrestua  pasi pranoi 2 mijë euro, një telefon dhe një arkë me peshk për punësimin e një personi në ministri. Rama thotë se nuk mund të bëjnë punën e budallait dhe kur qepin gojën për një grua që arrestohet për një arkë peshk, si mund të qepin gojën për të tjerët që kanë pasuri të apjustifikuara.

"Merrni shikoni komunikimin tim me qytetarët në rrjetet sociale se sa herë do të çuditeni se i kam të gjitha me statistika e të arkivuara dhe mbase një ditë mund të botohen kushedi një kazan i madh me mua në krye sesi njerëzit mund të më drejtohen mua si njeriu që i shiti shpresat dhe besimin e tyre tek një drejtësi e re dhe shikoni përgjigjet e mia. Janë të njëjta. Kryeministri nuk është prokuror apo gjykatës.

Mua s’më jep dot leksione askush për ndërhyrjen në sistemin e drejtësisë. Kush e njeh historinë dhe kush nuk është i angazhuar politikisht kundër meje e ka shumë të thjesht të shikojë të gjithë historinë dhe nuk do gjej që një parti në pushtet ka bërë punë për të hequr drejtësinë politikën. Kjo nuk është imunitet për politikanët që nuk janë në pushtet. S’jemi këtu për të bërë punën e budallait. Kur ne qepim gojën, kur një grua arrestohet për një arkë peshk dhe pavarësisht kësaj themi që edhe arka e peshkut është shkelje. Si mund të vazhdojmë të qepim gojën për këta. 13 pasuri të pa justifikuara dhe subjekti mund të jetë sot duke bërë investime i pa trazuar, shtëpia, vila, toka, të gjitha të pa justifikuara”, tha Rama.


Lajmi kryesor:

Rama: Të kërkosh më shumë nga drejtësia s'është presion! Ne nuk mund të presim parashkrimin e krimeve e të shpëtojnë ata që i vodhën miliarda shqiptarëve


A.M./r.k./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A duhet të marrë fund kaosi në kuvend?×

Lajmi i fundit

Rama: Le të hidhet përpjetë kush të dojë, Reformën në Drejtësi s’ka SHBA e BE që do ta bënte pa fitoren e PS-së

Rama: Le të hidhet përpjetë kush të dojë, Reformën në Drejtësi s’ka SHBA e BE që do ta bënte pa fitoren e PS-së