Rama: LSI mollë e kalbur që po prek të gjithë arkën, misioni i të gjithëve ta largojmë më 25 prill

Kryeministri Edi Rama, i pranishëm në Skrapar, në vendlindjen e Presidentit Ilir Meta dhe themeluesit të LSI, e konsideroi këtë të fundit një "mollë të kalbur që po kalb të gjithë arkën". Sipas Ramës, LSI është një parti që u ngrit duke marrë "copa" nga partitë e mëdha, ndërsa theksoi edhe një herë se PS nuk do të bashkëpunojë me të. Sipas Ramës, misioni i të gjithëve më 25 prill, është largimi i LSI-së.

"LSI u bë një forcë që vetëm rritej duke u ngjitur pas partisë më të madhe dhe duke marrë copa-copa nga trupi i partisë së madhe, e kanë provuar të dyja partitë e mëdha. Është një peshk që quhet peshku pilot, jo se është i shpejtë vetë, po ka buzë të trasha i ngjitet një anije dhe anija e çon matanë. tani PS anije për peshkun pilot të LSI nuk bëhet më. Problemi është që LSI nga një risi në politikën shqiptare, që i dha shpresë shumë socialistëve të zhgënjyer me partinë e tyre, në mollën e kalbur që kap gjithë arkën. Largimi i kësaj molle nga arka është mision i të gjithë atyre që voton më 25 prill. Kjo nuk ka lidhje me numrat, PS do fitojë, nuk diskutohet, por kjo mollë e kalbur duhet flakur jashtë nga arka, sepse i ka prekur edhe mollët e tjera.


Lajmi kryesor:

'S'mund të lihet të bëhet loloja i lagjes çdo ditë'/ Rama, Metës nga vendlindja e tij: Koha të mos përzihesh më me punët e vendit! Skrapari do të ndihmojë të shkosh në shtëpi


/r.k./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Primaret e Berishës, a mendoni se do të jetë një proces i ndershëm?×

Lajmi i fundit

Përmbytje në Itali, mot i keq ‘pushton’ Siçilinë! Prezencë uji në disa shtëpi dhe dyqane në Messina! Makina bie në humnerë

Përmbytje në Itali, mot i keq ‘pushton’ Siçilinë! Prezencë uji në disa shtëpi dhe dyqane në Messina! Makina bie në humnerë