Rama: Me PD-në një shkëndijë të shkurtër, por ika sa e kuptova që Saliu ishte hata e madhe! Të gjithë e dinë, edhe Luli, po ai s'flet (VIDEO)

Kryeministri Edi Rama ka treguar lidhjen e tij të shkurtër me PD dhe arsyen pse kjo ka zgjatur shumë pak.

"Me PD kam pas një kontakt ku nuk ka lindur shkëndija e dashurisë, por shkëndija e dyshimit te madh. që ishte një pasuri e madhe që kishte rënë në dorën më të keqe të mundshme, Kam qene i pari jo komunist, nga krahu i revolucionit që kam thënë që Saliu është një hata e madhe e PD dhe do i kushtojë Shqipërisë dhe tani nuk ka nevojë që ta përsërisë unë, se e dinë të gjithë, përveç Lulit, që e di, por nuk e thotë, mos prisni që të thotë, mund ta thotë në një moment të caktuar, por jo për momentin", tha Rama.


Lajmi kryesor:

Korrupsioni në Shëndetësi/ Rama zbulon planin: Autonomi të spitaleve, mjekët do paguhen me orë pune! Çështja e detit? Meta e Basha, 'maskarenj që i fryjnë zjarrit' (VIDEO)


B.K./b.ha./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Hetime për korrupsion dhe pastrim parash për Gërdecin, do bëhet drejtësi?×

Lajmi i fundit

Kiara i flet Keisit për Luizin: Eshtë shumë i dashur, ka nxjerrë një  version të mirë timin

Kiara i flet Keisit për Luizin: Eshtë shumë i dashur, ka nxjerrë një version të mirë timin