Rama: Meta s'la rehat të vdekurit, jo më të gjallët! Basha bosh, dezhurn në drejtimin e PD

Në fjalën e tij, kryeministri Edi Rama nuk i ka kursyer thumbat për presidentin ilir Meta dhe kryedemokratin Lulzim Basha.  

"Ca kërkon Ilir Meta që nuk lë as të vdekurit rehat, e jo më të gjallët. E bëj këtë pyetje jo për Metën si person, por për fenomenin e tmerrshëm të mos ndaljes në të parti dhe trajtuarit të Shqipërisë si plaçkë dhe shqiptarët mish për top. Si mund të thotë PD që jam gati të qeverisë, kur nuk ka reflektuar asgjë, të njëjtat njerëz, të njëjtin ide, në ndryshim që në vend të liderit është një dezhurn, është një bosh. Nuk e kemi betejën me ta, kundërshtarët tanë, nuk janë ata. Ata janë kundërshtarët e Shqipërisë. Kundërshtarët tanë janë ato ndjenja vetëkënaqësie, vetëmjaftueshmërie, vetë përmbushje që të pengojnë të shohësh shumë më tutje kur je i pari", tha Rama.


Lajmi kryesor:

Nga inceneratori i Elbasanit, Rama: Sa herë merr PD 'çelësat e shtëpisë' e bën rrëmujë, PS vendos rregulli! Basha bosh, Meta s'po lë të vdekurit rehat, jo më të gjallët


B.K./E.M./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    BE heq kufizimet dhe pak raste ditore, a mendoni se mbaroi pandemia në Shqipëri?×

Lajmi i fundit

John

Frrok Çupi në Repolitix: Berisha 'tirani' i fundit në Ballkan, pas Millosheviç dhe Izetbekoviç, prandaj është e vëmendshme Amerika