Rama: Në ditët dhe javët në vijim shpalosim planin tonë për zhvillimin 2021-2025, plan pune dhe jo menu dëshirash si ai i koalicionit KÇK

 

Kryeministri Rama bëri me dije sot se në ditët në vijim PS do të shpalosi programin elektoral i cili sipas Ramës është një menu dëshirash si ai i koalicionit të PD-së por plan konkret objektivash.

"Ditët dhe javët në vijim do të jenë momente të njëpasnjëshme shpalosje të këtij plani.  Shqipëria e kësaj dekade do të rrijë kapacitet e saj eksportuese në bujqësi, Shqipëria e kësaj dekade do të bëhet qendër rajonale për zhvillimin dixhital. Plani ynë 2021-2025 i shqyrton këto në mënyrë konkrete.  Ne nuk kemi program elektoral të ngjashëm me një menu dëshirash, siç ka PD me koalicionin KÇK. Ne kemi plan konkret objektivash.  Ne do të themi atë që bëjmë dhe do të bëjmë atë që themi në çdo sektor. Ne nuk jemi një koalicion KÇK që e ka të shkruar devizën në ballë të drejtuesve 'Shqipëria humb, koalicioni fiton'", tha Rama.


Lajmi kryesor:

3 emigrantë kandidojnë në listat e PS, Rama ironi me opozitën: Plani ynë për zhvillimin 2021-2025 mundësi investimi, jo menu dëshirash si i koalicionit KÇK


K.T./r.k./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A mendoni se Shqipëria do të hapë edhe zyrtarisht negociatat e anëtarësimit në BE?×

Lajmi i fundit

John

VIDEO/ Një person me thikë në dorë përhap panik në stacionin e trenit në Romë, policia e qëllon me armë për ta neutralizuar