Rama në Firenze, viziton muzeun Uffizi dhe veprën që e ka frymëzuar për artin e tij (FOTO)

Kryeministri Edi Rama ka vizituar Muzeun Uffizi në Firenze të Italisë, ku i shoqëruar nga bashkëshortja Linda Rama dhe regjisori Eike Schmidt, kryeministri është njohur me kryeveprat e muzeut. Rama u takua edhe me kryebashkiakun  e Firences Dario Nardella ndërsa ishte i pranishëm në një event në Palazzo Vecchio.

Mediat italiane lokale e Firences, MET, duke e cilësuar kryeministrin Rama si të pasionuar pas artit, estetikës dhe njohës të mirë të veprave të  shekullit të XVI, ai qëndroi për rreth 50 minuta duke admiruar veprat e artit,.

San Giovannino, Rosso Fiorentino, Santa Maria Maddalena nga Bachiacca, shenjtorët Giovanni Evangelista dhe Francesco nga El Greco dhe portreti i Lucrezia Panciatichi nga Bronzino janë disa nga veprat që Rama pa nga afër.  Përveç kryeveprave të Galerisë në katin e dytë, Rama u ndal “Modernistja”, Beteja e San Romanos nga Paolo Uccello e cila e ka frymëzuar kryeministrin-piktor në realizimin e veprave të tij.


Lajmi kryesor:

Rama në Itali: Erdogan nuk ka asnjë influencë në Shqipëri! BE e vetmja rrugë për vendin! Reformat për brezat e ardhshëm, por të jemi të durueshëm (VIDEO)


Ora 10:40
Rama në Firenze, viziton muzeun Uffizi dhe veprën që e ka frymëzuar për artin e tij

Linda Rama

1 / 18

Kryeministri Edi Rama dhe bashkëshortja Linda Rama

2 / 18

Kryeministri Edi Rama dhe bashkëshortja Linda Rama

3 / 18

Kryeministri Edi Rama

4 / 18

Kryeministri Edi Rama

5 / 18

Kryeministri Edi Rama dhe bashkëshortja Linda Rama

6 / 18

Kryeministri Edi Rama , bashkëshortja Linda Rama dhe kardinali Ernest Troshani

7 / 18

Kryeministri Edi Rama dhe bashkëshortja Linda Rama

8 / 18

Kryeministri Edi Rama dhe bashkëshortja Linda Rama

9 / 18

Kryeministri Edi Rama

10 / 18

Linda Rama

11 / 18

Linda Rama

12 / 18

Kryeministri Edi Rama

13 / 18

Kryeministri Edi Rama dhe bashkëshortja Linda Rama

14 / 18

Kryeministri Edi Rama , bashkëshortja Linda Rama dhe Eike Schmidt drejtori i muzeut galleris Uffizzi

15 / 18

Kryeministri Edi Rama

16 / 18

Muzeu i Firenzes

17 / 18

Kryeministri Edi Rama dhe bashkëshortja Linda Rama

18 / 18
I.K./b.ha./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A duhet të hetohen gjyqtarët e prokurorët e larguar nga Vettingu?×

Lajmi i fundit

John

Euro 2020/ Historia nuk prodhon gola, Anglia dhe Skocia ndahen në 'paqe'! 'Tre Luanët' humbasin vendin e parë