Rama në Korçë, deputeti Andi Përmeti: Destinacion turistik jo për meritën tënde, ke vetëm propagandë boshe

1600940855_andipermeti.jpg

Deputeti i opozitës parlamentare, njëkohësisht edhe i Korçës Andi Përmeti,  ka reaguar pas vizitës së kryeministrit Edi Rama në Korçë i cili foli për investime të rëndësishmë në atë zonë.

Sipas deputetit Përmeti, Korça është kthyer në një destinacion turistik të klasit të parë falë qytetarëve që kanë investuar dhe jo si meritë e punëve të qeverisë.

Përmeti ka akuzuar kryeministrin se me vështirësi përfundoi një rrugë të nisur që në 2012,  dhe se ende nuk ka përfunduar rruga Qukes-Qafe Plloçë.

“Ne 8 vite kryeminister, t’i nuk mbarove rrugen Korce-Kolonje, e tenderuar se fundmi 5 milion euro km sikur po nderton autostradedhe jo nje rruge me 2 korsi. Keto z. Kryeminister do ishin investime te qeverise per zhvillimin e ekonomise, turizmit dhe bujqesise ne qarkun e Korces, te tjerat jane llafeshume te nje sehirxhiu qe per pune ka vetem propaganden boshe”, shkruan ndër të tjera deputeti Përmeti.


Lajmi kryesor:

Korça me Qendër të Re Turizmi, godina e degraduar e ish-maternitetit transformohet tërësisht! Rama: Është super! Deputeti i zonës: Jo falë meritës tënde


E.M./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A ju duket e drejtë që studentët e pavaksinuar të frekuentojnë auditorët duke rrezikuar shëndetin e të tjerëve?×

Lajmi i fundit

John

Skoci/ 16- vjeçari akuzohet për goditje me thikë në stacionin hekurudhor ndaj një të mituri 14- vjeçar