Rama në Lezhë: Vijon rindërtimi për 7 pallate të reja, do të akomodohen 600 banorë

Kryeministri Edi Rama, i shoqëruar nga ministri për Rindërtimin, Arben Ahmetaj si dhe nga kryetari i Bashkisë në Lezhë, Pjerin Ndreu, kanë inspektuar ditën e sotme në Lezhë punimet për rindërtimin pas tërmetit të 26 nëntorit.

Në këtë qytet janë 7 pallate të reja për akomodimin e mbi 600 banorëve që humbën strehën në 177 apartemante.

 


Lajmi kryesor:

Rama në Kurbin: Shkollat po rilindin pas shkatërrimit nga tërmeti falë financimit të BE! Soreca: Europa është këtu


M.Q./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Çfarë mendoni se do të krijojë situata në PD me mbledhjen e dy Kuvendeve?×

Lajmi i fundit

John

Reshje intensive, e hëna paralajmëron rrezik përmbytjesh! IGJEUM: Dëbore e dendur në zona malore, stuhi ere në det