Rama në Valias: Këtu nuk ka pasur rrugë, natën nuk gjenit shtëpinë

 

Kryeministri Edi Rama tha se Kamzë kanë ndërtuar 21 kopshte dhe shkolla të reja.

“21 gropa kemi gjet, 21 shkolla e kopshte janë ndërtuar. Një nga kopshte fitoi çmimin ndërkombëtar si kopshti më i bukur i ndërtuar në vitin 2020 në Europë. Në Kamzës llogarite se edhe shtëpinë e gjenit me te pyetme se s’kishte rrugë dhe natën e humbnit rrugën me shku te shtëpia juaj”, tha Rama.


Lajmi kryesor:

Rama u dorëzon çelësat e shtëpive të rindërtuara 105 familjeve: Për demokratët e Kamzës paska qenë kjo botë, ju vu kundër, ne vu investime


SI.E./Sh.Sh/Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Çmimet e hidrokarbureve, a po i mbron Bordi i Transparencës interesat e qytetarëve?×

Lajmi i fundit

Kriza ekonomike thellon varfërinë në Maqedoninë e Veriut

Kriza ekonomike thellon varfërinë në Maqedoninë e Veriut