Rama nga Këlcyra: Ata të zorrës qorre duan vetëm të zaptojnë bashkitë! Po votuat dyshen Berisha-Meta, do rrotulloni në varr gjyshërit që e pësuan politikisht

Kryeministri Edi Rama u ndal për takim me qytetarët në Këlcyrë, ku ka dhënë mesazhe për opozitën dhe dyshes Berisha-Meta që i referohet ndryshe si zorra qorre. Sipas Ramës, qëllimi i tyre është vetëm zaptimi i bashkive. Në përfundim u shpreh se i respekton të djathtët, por nëse votojnë dyshen opozitare më 14 maj, do i rrotullojnë në varr gjyshërit që e pësuan politikisht.

“Çerdhja e fëmijës tënd s’mund të lihet në dorë të askujt që nuk di ta mbajë atë si duhet dhe të shërbejë si duhet. Edhe vëllai të jetë, jo më partia. Nuk e shikon dot me sy PS, punë e madhe fort, nuk e shikon dot me sy Edi Ramën, s’ka problem fare, ndërro stacion e shko te zorra qorre por mos ço votën e mos shko te zorra qorra. Ata sjellin frymën e Sudes dhe s’kanë asnjë respekt për njerëzit, kap çfarë të kapësh, mblidh votat edhe hajt se po e kapin e zaptojnë bashkinë. Këta i shohin bashkitë si Kështjella për t’i marrë peng. Janë njerëz që duan sherr, duan konflikt e t’i kthejnë bashkitë në barrikada.

Tani unë e hoqa apendicitin tim. Apendiciti i Shqipërisë duhet operuar në 14 maj dhe nuk i duhet dhënë asnjë shans dhe kjo s’ka lidhje fare me të majtë e me të djathtë. Unë i respektoj shumë ata që janë të djathtë, kjo zonë ka pasur shumë familje qe kanë qenë të lidhura më parë, por po ju them që të gjithë ata gjyshër që e pësuan politikisht pse ishin të djathtë dhe që sot janë në botën tjetër, do t’i rrotulloni në varr po i dhatë votë atyre që vijnë këtu  për llogari të zorrës qorre se ata nuk përfaqësojnë asnjë lloj të djathte, ata nuk përfaqësojnë asnjë lloj alternative tjetër përveç hallit të madh të dy njerëzve me drejtësinë, të një çifti që është zorra qorre e Shqipërisë.”, tha Rama.


Lajmi kryesor:

Rama: Nuk kërcënoj se qeveria nuk do të bashkëpunojë me kandidatët e ‘non grata-s'! Nuk e bëjmë dot se e kanë mendjen te sherri, jo projektet


A.M./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Kërcënimet nga krimi, a duhet forcuar mbrojtja e prokurorëve e gjyqtarëve?×

Lajmi i fundit

Aksidenti tragjik në Itali, fjalët e para të një zjarrfikësi: Ka shumë vdekje

Aksidenti tragjik në Itali, fjalët e para të një zjarrfikësi: Ka shumë vdekje