Rama paralajmëron fitore të thellë në bashkinë e Durrësit: Diferenca e rezultatit do jetë me mijëra vota, shihni të pranishmit në shesh

 

“Diferenca mes kandidates së PS-së Emiriana Sako dhe kundërshtarit të saj për bashkinë e Durrësit, do të jetë me mijëra”. Kështu u shpreh kryetari i partisë Socialist, Edi Rama i cili tha se diferenca e fitores së PS-së do të jenë mijëra qytetarët e mbledhur në sheshin kryesor të qytetit.

Ndërsa shtoi se opozita në vitet në vijim, do të braktiset edhe nga ata persona të cilët deri më tani i kanë mbështetur pa kushte.

“Unë dua t’ua them atyre që bëjnë sondazhe që të marrin të numërojnë sa njerëz ka këtu sot dhe ajo do jetë diferenca e rezultatit ditën edielë. Mijëra e mijëra vota diferencë mes Emiriana Sakos dhe atij që nuk po e zejmë fare me gojë sepse kemi folur dhe i dimë të gjitha. Këtë pamje kaq të bukur unë them mos ta prishim as nga ana akustike. Jam i bindur se do të shikohet edhe në zgjedhjet pas 2 vjetësh që jo shumica por edhe pala tjetër ajo pakicë, do t’i braktisë në kërkim të diçkaje tjeër”- tha Rama.


Lajmi kryesor:

PS mbyll fushatën elektorale për 14 majin! Rama në Durrës: Ky qytet do jetë lokomotiva ekonomike e vendit! Diferenca e fitores do të jetë me mijëra


B.V/KT/Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    FSHF rinovon kontratën me trajnerin e Kombëtares Sylvinho, a jeni dakord?×

Lajmi i fundit

1/3 e listës së deputetëve e mbyllur, ironizon Sefa: Do shtohen bluzat ‘Free Berisha’ në treg

1/3 e listës së deputetëve e mbyllur, ironizon Sefa: Do shtohen bluzat ‘Free Berisha’ në treg