Rama për amnistinë fiskale: Duhet parë si trampolinë! Kriminelët janë armiq të përbashkët

 

Kryeministri Edi Rama tha se duhet ta cilësojmë amnistinë si trampolinë. Sipas tij, ka njerëz që e meritojnë pasi kanë punuar shumë.

'Është tamam si Holanda pas luftës dhe në këtë sens amnistia duhet parë si trampolinë.  I kemi parë proceset. Ne nuk e kemi formalizuar paranë dhe çdo para është e dyshuar. Si mund ta dyshojmë ne, në emër të kujt? Dhe pse në disa vende bashkohen të gjithmonë, kur ka zgjedhje ka njerëz kriminel kur s;ka janë njerëz të mençur. Ka shqiptarë që janë me kriminale dhe janë armiq të përbashkët por ka dhe shumë e shumë shqiptarë sesa ata të cilët duhet të paguajnë prokurorët

Po përmend ballin që mos përmend pjesë të tjera, sepse kanë punuar shumë shqiptarët. Ky është minimumi jetik i respektit, ose maksimumi i mos respektit.'- tha Rama.  


Lajmi kryesor:

Amnistia Fiskale, Rama: Kush kritikon e ka bërë më parë në vendin e vet, s’na bëjnë dot budallenj! Ne do e miratojmë


G.MO/r.k./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Arrestimi i mjekut, a po bëhet sa duhet për të luftuar korrupsionin në sistemin shëndetësor?×

Lajmi i fundit

Intervista e gjeneral Qirjazit për Report Tv: Si më larguan përgjithmonë nga Forcat e Armatosura

Intervista e gjeneral Qirjazit për Report Tv: Si më larguan përgjithmonë nga Forcat e Armatosura