Rama për ‘peshkim’ në Sarandë, kryebashkiaku e dekonspiron, i nxjerr foton

Kryeministri Edi Rama

Pas mbështetjes financiare që u premtoi peshkatarëve, Kryeministri Edi Rama ka zgjedhur që të kalojë një ditë pune me ta në det të hapur. Ai shfaqet në këtë foto me dy peshq ‘ton’  në një varkë peshkimi në Detin Jon në Sarandë.

Fotoja është publikuar nga kryebashkiaku i Sarandës Adrian Gurma nga ku mësohet se kreu i qeverisë ka vizituar rezervuarët e mëdhenj të peshkut ton në Sarandë, prodhim që Shqipëria e eksporton edhe jashtë.

Në foton e publikuar kryeministri kërkon të tregojë se ka pothuajse të njëjtën gjatësi me peshqit e kapur.

Foto e publikuar nga Gurma


Lajmi kryesor:

Rama: Nis sot operacioni më i madh i eksportit detar të Shqipërisë! Momenti kur kapin 2 peshk ton, një turk dhe japonez e sfiletojnë


M.Q./B.K./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    I ftohti polar, a jeni dakord me vendimin e Ministrisë së Arsimit për të mbyllur shkollat?×

Lajmi i fundit

John

‘Përçarja’ e romancës televizve në BBV, Beatrix eleminohet përfundimisht nga spektakli