Rama poston foto nga avioni: Po iki në Berlin të takoj Merkelin për Konferencën e Donatorëve

Fotoja e postuar nga Edi Rama, në avion duke udhëtuar drejt Berlinit

Kryeministri Edi Rama është nisur sot për në Berlin, pasi nesër do të takojë kancelaren gjermane Angela Merkel lidhur me Konferencën e Donatorëve që do të zhvillohet në datë 17 Shkurt në Bruksel. Në postimin në rrjetet sociale, që e shoqëron me një foto nga avioni, kreu i qeverisë e thekson se takimi me kancelaren do të jetë enkas për Programin e Rindërtimit. "Për në Berlin për takimin me Kancelaren Merkel, enkas për Programin e Rindërtimit në vigjilje të Konferencës së Donatorëve, që do të mbahet në Bruksel më 17 shkurt" shkruan Rama.

Pak ditë më parë Edi Rama ishte në Itali për t'u takuar me homologun e tij Conte dhe ministrin e Jashtëm Di Maio, teksa deklaroi se fatura e dëmeve nga tërmeti është rreth një miliard euro. Megjithatë, ashtu sikur e përsëriti edhe sot gjatë prezantimit të platformës online që do shërbejë për të aplikuar banorët e prekur nga tërmeti, "shpresat nuk do të varen vetëm nga ajo se çfarë do të dhurojnë ndërkombëtarët" tha Rama. Pas Berlinit, kreu i qeverisë shqiptare do të ketë një tjetër takim në Bruksel me Presidenten e Komisionit Europian, Ursula Von Der Leyen para Konferencës së Donatorëve.

d.ba./Shqiptarja.com
 • Sondazhi i ditës:

  Vrasje, atentate, plagosje! A ju duket shqetësuese situata kriminale në vend?

Komento

Komente

 • liu: 27/01/2020 13:23

  mos e prufsh kaptinen!!!

  Përgjigju
 • Gjorm: 27/01/2020 10:38

  Po keteje na shoku Lel kur to vishe?

  Përgjigju
 • aaa: 27/01/2020 00:34

  futi na i paçe andej.

  Përgjigju
 • TIRANE: 26/01/2020 23:13

  O sa gjynaf vdes ne accident ajror cfare talenti si Kobe Bryant.

  Përgjigju
 • SHQIP: 26/01/2020 23:10

  HAJT ISHALLA PO TA JEP SE SA HERE JA KE LYP SI LEGEN E TE KA DALE BOSH, NA I BANE PARET RRUSH E KUMBULLA.

  Përgjigju
 • rem: 26/01/2020 22:56

  ky sa her shkon te takon merkelin, i del rruges dashnorja e vet luli, edhe bejne dashuri bashke ne kohen e koleres.

  Përgjigju
 • Oni: 26/01/2020 21:00

  Lypje te mbare!

  Përgjigju
 • Ben Tironci: 26/01/2020 20:16

  Udha e mbare o figure.Te vish me bereqet

  Përgjigju
 • Leko: 26/01/2020 19:39

  Udhe te mbare e te fala Merrkelit. Vec se per median nje keshille: sikur nuk shkon lajmi "kryeministri u nis per nje takim jashte". Ne fakt ai jashte rri, gjithe jeven. Ne weekend vjen ne shpi, Shqiperi. Shifeni mos e rregulloni cik.

  Përgjigju
 • Taku: 26/01/2020 18:15

  Sa qesharak e i bezdisshem je bere per votuesit e tu! Komplet karikature.

  Përgjigju
 • Arbëri: 26/01/2020 16:53

  Reklam e vertet e ditës, një soj si ”miku ” i Shqipëris vucic!

  Përgjigju
 • sapa: 26/01/2020 16:36

  Mos harro bej padi moderatorit Markus Lanz qe foli mbi lojen mashtruese te shqiptareve.Per mendte qe ka i thote Merkelit qe na ka share.Ky eshte shume me budalla se Saliu!

  Përgjigju
 • ish Studente e levizjes se Dhjetorit 1990, Ekonomiste Banke: 26/01/2020 16:24

  Rruga e mbare o Cun Tirone. Se je e i besueshem, atdhetar dhe modern te do Perendimi dhe do te doje e ndihmoje gjithmone, se je filo-Perendimore e Jo si Opozita e sotme shqiptare qe ka dhene e jep prova prej vitesh e vitesh qe eshte anti-Perendimore e filo-Ruse, Serbe, Greke, pra; anti-shqiptare 100%...

  Përgjigju
  • Hahaha: 26/01/2020 19:06

   Sa temena per sekretarin e pare te KQ te partise Shokun Edi qe ato kohe kur ishe studente ai gjoja shante Enverin

 • Ilo: 26/01/2020 16:01

  Shko shko se qenin e ngo..... r do marresh nga Ku... Europe.

  Përgjigju
 • Ncncn: 26/01/2020 15:35

  Ky sikur do iki të takoj Dritan Lelin në Vlorë dhe jo Znj Merkel që është koka e botës.

  Përgjigju
  • Gjorm: 27/01/2020 07:04

   Gjoksgropene shokun Lel!×

Lajmi i fundit

John

'Vjedhje me armë'/ OFL u dërgon formularin 5 të dënuarve në Tiranë