Rama poston pamjet nga kantieri për ndërtimin e Urës Dërmënas: Investim i shumëpritur për Fierin

Një investim të shumëpritur e ka konsideruar Kryeministri Edi Rama ndërtimin e Urës Dërmënas, e cila do t’i përshtatet investimit në rrugën Fier-Seman-Bregdet.

Teksa ka publikuar pamjet nga kantieri Rama shkruan se ky është një investim që do të nxisë turizmin e bujqësinë.

“Ky është kantieri për ndërtimin e Urës Dërmënas, e cila do t’i përshtatet investimit në rrugën Fier – Seman – Bregdet. Ky investim i shumëpritur për Fierin, nxit turizmin e bujqësinë dhe afron detin në ekonominë e Fierit”, shkruan Rama.

  • Sondazhi i ditës:

    A jeni dakord me rekomandimin e Komitetit të Imunizimit për dozë të tretë vaksine për mbi 60 vjeçarët?

Komento


×

Lajmi i fundit

John

I kushtoi video tragjedisë së Otrantos, artisti Jonian Bisai fiton çmimin ‘Idromeno’