Rama publikon logon e samitit BE- Ballkani Perëndimor: Ngjarje historike për ne që të ardhmen e shohim në familjen europiane

Rama publikon logon e samitit BE- Ballkani Perëndimor: Ngjarje historike për ne që të ardhmen e shohim në familjen europiane

Logoja e takimit e samitit BE-Ballkani Perëndimor

Me motive popullore shqiptare, ngjyrat e flamurit kombëtar si dhe ngjyrat e flamurit të Bashkimit Europian, kryeministri Edi Rama ka zbuluar logon e takimit te samitit BE- Ballkani Perëndimor, që do të mbahet në Tiranë më datën 6 dhjetor. Kreu i qeverisë thekson se ky samit është një ngjarje historike për vendin, që të ardhmen e sheh në familjen e madhe europiane.

‘Mirëmengjes dhe me kënaqësinë e vendit mikpritës për herë të parë të Samitit BE-Ballkani Perëndimor, një ngjarje historike, me respektin për ne që të ardhmen e shohim në familjen e madhe europiane, ju uroj një ditë të mbarë.’- shkruan Rama.

Kujtojmë që ky Samit që është një ndër ngjarjet më të rëndësishme për vendin, po zhvillohet në një kohë kur klima politike në Tiranë nuk është e qetë. Kjo sepse po në 6 dhjetor, Sali Berisha ka paralajmëruar një protestë dhe pavarësisht se Policia dhe Bashkia nuk i kanë dhënë leje, ai këmbëngul që protesta do zhvillohet në Bulevardin Dëshmorët e Kombit.

Nga ana tjetër, Qeveria ka vendosur ditë pushimi zyrtar 6 dhjetorin vetëm për Tiranën. Kjo do të thotë që ditën e martë, me datë 6 dhjetor administrata dhe shkollat do të jenë pushim për shkak të masave të sigurisë. Tirana do të blindohet me forca të shumta sigurie. Rreth 1500 efektivë pritet të jenë në terren për të siguruar mbarëvajtjen e samitit.

Niveli i masave të sigurisë duket se do të jenë ‘të hekurta’, gati të njëjta me ato që janë ndërmarrë në kohën kur në Tiranë erdhi ish-sekretari amerikan i shtetit John Kerry apo Papa Françesku.

M.Q./SI.E./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

 • GOLI: 01/12/2022 08:59

  MBLEDHJA E FEUDALIZMIT DOT HIPOKRIZOHET NE TIRANE NE PERPJEKET E TYRE DORA E MAJTE DJEPI I DJATHTE....MEGJIATE-MBLEDHJA SHTIRET SI E TILLE NE TIRANE: KU E KEMI SHENIMIN REKLAMUES TE GJUHES SHQIPE NE HAPSIREN E TAKIMIT......RAMA IK,SIÇ DUKET GBIMET OSE ????? SERVILIZOHEN NJERA PAS TJETRES.

  Përgjigju
  • PeDe: 01/12/2022 09:28

   Nga komenti qe kebere duket qarte preardhja jote barbare. Shqiperia nuk eshte as e Rames as e Saliut.....por e shqiptareve. SHTEPIA E SHQIPTARIT ESHTE E ZOTIT DHE E MIKUT(Lek Dukagjini) Mirsevini MIQ Europiane.

 • Ethem Lalaj: 01/12/2022 08:40

  Do Rama e populli të pres si Shqipëtar MIQT EURIPIAN..Por nuk do SaliNongrata.Ku ndodhet Saliu në protest bën destabilizim dhe në pushtet vret njërz në 32 vite.Edhe në 6.12 mund të vrasi.Kjo është historia 32 vjeçare i këtij Përbindëshi,Psikopat,Vrasës,Hajduti..AntiShqipëtar..që tashmë po tallen edhe qënt e rrugës më të.Turp për larot qe e ndjekin nga pas.

  Përgjigju
 • Sondazhi i ditës:

  Bandat survejojnë Policinë, a është ky triumf i krimit ndaj shtetit?×

Lajmi i fundit

Tregtonin celularë kontrabandë në 5 dyqanet që kishin në Tiranë, në pranga dy vëllezërit dhe dy administratorët

Tregtonin celularë kontrabandë në 5 dyqanet që kishin në Tiranë, në pranga dy vëllezërit dhe dy administratorët