Rama publikon pamjet nga kantieri i ndërtimit të Auto Moto Park në Elbasan: Do të zhvillohen gara ndërkombëtare

Rama publikon pamjet nga kantieri i ndërtimit të Auto Moto Park në Elbasan: Do të zhvillohen gara ndërkombëtare

Pamje nga ndërtimi i Auto Moto Park

Puna për ndërtimin e Auto Moto Park-ut të parë në Shqipëri në Elbasan me standardet e Federatës Ndërkombëtare të Automobilave (FIA) po vijon.

Kreu i qeverisë Edi Rama ka publikuar pamjet nga kantieri i ndërtimit, ndërsa shton se Auto-Moto Parku do të përdoret për zhvillimin e një larmie aktivitetesh automobilistike dhe garave kombëtare e ndërkombëtare.

‘Mirëmëngjesi dhe me punën që vijon për Auto Moto Park-un e parë shqiptar, i cili po ngrihet në Elbasan me standardet e Federatës Ndërkombëtare të Automobilave (FIA) për zhvillimin e një larmie aktivitetesh automobilistike dhe garave kombëtare e ndërkombëtare, ju uroj një ditë të mbarë.’- shkruan Rama.

 

Auto Moto Park i cili ndodhet në Krastë të Elbasanit, sipas Ramës nuk ka për qëllim vetëm argëtimin, por do të krijojë dhjetra vende të reja pune dhe do të ndryshojë tërësisht zonën përreth.

M.Q./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

 • Iris: 26/01/2023 02:18

  Ky investim eshte me i mire se stadiumet.Futbollin e kemi pasion,por s'kemi kembe,kurse per makinat e shpejta,japim prova cdo dite se sa i duam me ane te aksidenteve e gjobave per shpejtesi.Nuk do te jete e larget dita kur te nxjerrim dhe ne pilote per Formula-Uno.

  Përgjigju
 • Aktivisti: 25/01/2023 13:40

  Te gjithe shkodranet qe bejne 3 ore per te shkuar deri ne Shkoder nga Tirana jane te ftuar te provojne pisten e re. Xhiroja e pare falas nga Ripjellja

  Përgjigju
 • Patronazhisti: 25/01/2023 11:28

  Sapo e dha dhe RAI UNO qe ja hoqen te drejten pistes te garave ne Malajzi kalon ne Elbasan duke filluar nga 2023 2024.problem jane grupet kriminale thoshte lajmi

  Përgjigju
 • Sondazhi i ditës:

  PS pritet të rikandidojë shumicën e kryebashkiakëve aktualë, si mendoni?×

Lajmi i fundit

‘Do t’iu shkatërroj jetën’, debati në ‘Për’Puthen’ degradon në konfrontim fizik! Konkurrentja: Kujdes me mua se t’i thyej gishtat

‘Do t’iu shkatërroj jetën’, debati në ‘Për’Puthen’ degradon në konfrontim fizik! Konkurrentja: Kujdes me mua se t’i thyej gishtat