Rama pyet SPAK-un: Si ka mundësi që asnjë gjykatës apo prokuror i nxjerrë nga vetingu nuk është thirrur për tu pyetur? Ku i kanë gjetur paratë?

 

Kryeministri Edi Rama ngriti në kongresin e PS-së një pyetje habitore, duke u shprehur se si ka mundësi që asnjë gjykatës, i përjashtuar nga vettingu, nuk është thirrur për të dhënë llogari.

‘Unë jam mbështetësi më i fortë i SPAK-ut, më takon ta ngre një tjetër fjali habitore. Si ka mundësi që asnjë gjykatës dhe asnjë prokuror i korruptuar nga ato që i nxori vetingu jashtë, nuk është akoma as thirrur që të paraqitet, ore ku i ke gjetur këto para. Nëse nuk dënohen ata që japin drejtësi, gabim, dëno sa të duash ato që shkelin ligjin, nuk bëhet ky shtet me siguri për të gjithë apo përkujdesje për të gjithë.’- tha Rama.


Lajmi kryesor:

Rama në Kongresin e PS: Pse SPAK s'është vënë në lëvizje për shpalljen e Berishës ‘Non Grata’ nga SHBA? Ta dinë shqiptarët nëse deklarata e DASH qëndron ose jo


M.Q./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Shqipëria luan ndaj Italisë sfidën e parë në Euro 2024, kush fiton?×

Lajmi i fundit

Ylli Pata: SPAK hap dosjen 'Gjiri i Lalzit': A thua nisi uragani?!

Ylli Pata: SPAK hap dosjen 'Gjiri i Lalzit': A thua nisi uragani?!